Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fedak: Sytuacja na rynku pracy jest stabilna

0
Podziel się:

Minister pracy i polityki społecznej ocenia sytuację na rynku pracy w Polsce, jako stabilną.

Fedak: Sytuacja na rynku pracy jest stabilna
(kprm.gov.pl)

Minister pracy i polityki społecznej ocenia sytuację na rynku pracy w Polsce, jako stabilną. Poinformowała też, że resort wystąpił do ministra finansów na przekazanie dodatkowych środków na aktywizację bezrobotnych we wrześniu.

_ - Sytuacja na rynku pracy jest w miarę stabilna, nie jest dramatyczna _ - powiedziała Fedak w Poranku Radia TOK FM. Dodała, że resort skierował wniosek do ministra finansów o przyznanie dodatkowych środków na dofinansowanie tworzonych miejsc pracy i staże.

Poziom bezrobocia w Polsce

_ - W piśmie minister finansów _ obiecał mi _ , że policzy deficyt po połowie roku i rozpatrzy wniosek _ - powiedziała minister. MPiPS szacuje, że stopa bezrobocia na koniec lipca spadła do 11,7 proc. Rząd podtrzymuje prognozę, że na koniec 2011 roku bezrobocie wyniesie 10,9 proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/do;niemiec;wyjedzie;nawet;400;tys;polakow,236,0,849900.html) Do Niemiec wyjedzie nawet 400 tys. Polaków Takie są szacunki minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bezrobocie;spadnie;ponizej;10;procent,133,0,748421.html) Bezrobocie spadnie poniżej 10 procent Minister pracy zapewnia, że poziom 9,9 procent w 2011 roku jest niezagrożony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)