Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy szykują się na przykręcenie gazowego kurka

0
Podziel się

Gazu już za miesiąc będzie znacznie mniej niż potrzebujemy.

Firmy szykują się na przykręcenie gazowego kurka
(centrum prasowe Gaz-System SA)
bEiIHlWZ

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz operator gazociągów - spółka Gaz-System - szykują się do ograniczenia dostaw gazu.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dowiedział się, że PGNiG złożyło w zeszłym tygodniu w Gaz-Systemie dokument, z którego wynika, że w czwartym kwartale będzie dostarczać mniej gazu, niż będzie potrzebować polska gospodarka.

PGNiG wyjaśnia, że trzymało tę informację w tajemnicy, ponieważ nie chciało wpływać na toczące się w sobotę w Moskwie polsko-rosyjskie negocjacje dotyczące zniesienia wyłączności Gazpromu na korzystanie z rurociągu jamalskiego.

bEiIHlXb

Jednak rozmowy nic nie dały i po 20. października może skończyć się gaz dostarczany w ramach kontraktu jamalskiego. W ostatnich dwóch miesiącach roku Polsce może zabraknąć ponad połowy potrzebnego surowca - alarmuje dziennik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za;miesiac;zacznie;brakowac;nam;gazu,97,0,677473.html) Za miesiąc zacznie brakować nam gazu? Waldemar Pawlak musi jak najszybciej wynegocjować nową umowę gazową z Rosją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t99421.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezpieczenstwo;energetyczne;polski;-;od;czego;zalezy,78,0,636750.html) Bezpieczeństwo energetyczne Polski - od czego zależy? Węgla nie zabraknie nam przez co najmniej 150 lat. Jednak ważne dla gospodarki surowce: ropę naftową i gaz ziemny wciąż importujemy w dużej mierze z Rosji. Czy sytuację poprawi elektrownia atomowa i gaz łupkowy?
bEiIHlXC
KOMENTARZE
(0)