Fiskus chce sprawdzić jednoosobowe firmy. Szuka "słupów"

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz spodziewać się wizyty urzędnika skarbowego.

Obraz
Źródło zdjęć: © Katarzyna Mała / East News

Jak podaje Radio Zet na swojej stronie internetowej, do urzędów skarbowych w całej Polsce trafiło pismo, z którego wynika, że urzędnicy będą mieli obowiązek sprawdzić, czy osoby rejestrujące działalność gospodarczą, faktycznie ją wykonują pod wskazanym w zgłoszeniu adresem.

Takie działanie ma być podyktowane koniecznością sprawdzenia, czy niektóre osoby w praktyce nie są tzw. słupami, czyli fikcyjnymi przedsiębiorcami, którzy są wykorzystywani np. do oszustw podatkowych.

"W kilku warszawskich urzędach skarbowych wybrane grupy urzędników z różnych działów otrzymały dodatkowe obowiązki i muszą każdą osobę, która zarejestrowała wniosek o założenie firmy, fizycznie odwiedzić. Jak mówią anonimowo urzędnicy, zwykle wystarczy, by potwierdzić fakt prowadzenia działalności pod konkretnym adresem. Nie musimy także urzędników wpuszczać do mieszkania" - podaje Radio Zet.

Obraz
Wybrane dla Ciebie