Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes FO Dębica odchodzi z zarządu. Spółka nie ujawnia powodów

Prezes FO Dębica odchodzi z zarządu. Spółka nie ujawnia powodów

FO Dębica jest notowana na warszawskiej GPW od 24 listopada 1994 r. Fot. Mariusz Grzelak/Reporter
FO Dębica jest notowana na warszawskiej GPW od 24 listopada 1994 r.

Stanisław Cieszkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Firmy Oponiarskiej Dębica - poinformowała spółka.

- Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica informuje, że w dniu 28 sierpnia 2017 r. pan Stanisław Cieszkowski, prezes zarządu, dyrektor ds. produkcji złożył spółce rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu FO Dębica oraz członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem natychmiastowym. Pan Stanisław Cieszkowski pozostaje na dotychczas zajmowanym stanowisku dyrektora ds. produkcji - czytamy w komunikacie spółki.

Powody rezygnacji ze stanowiska Stanisława Cieszkowskiego nie zostały wskazane.

Jak czytamy na stronie spółki, Stanisław Cieszkowski urodził się w 1954 r. Pracę w spółce rozpoczął w 1980 r. Od lutego 2006 r. do listopada 2007 r. był dyrektorem ds. produkcji Sava Tires Słowenia, a od listopada 2007 r. do kwietnia 2009 r. – dyrektorem ds. produkcji fabryki Goodyera w Uitenhage w Republice Południowej Afryki. Od 12 maja 2009 r. pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. produkcji.

Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku jej inwestorem strategicznym jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. posiada 81,35 proc. kapitału zakładowego spółki. FO Dębica sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

dębica, logistyka, transport
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
dfgd4343fdgdfgdf
2017-08-28 21:35
Niech zaczna od siebie, sprzedaz kitu o wiecznym zyciu w chumrkach to takze handel,kiedy kasy fiskalne ?kiedy odprowadzanie podatkow, ta mafia robi co chce no ale coz tak ciemny lud chcial to ma a ci co nieglosowali sa wspolwinni plus ci co glosowali na partie razem ktora zabrala lewicy 11 %,na swiecie jest ponad 4 tys religii ,kazda religia to klamstwo do kontroli umyslu i duszy, tylko agnostycyzm,obejrzyjcie serial True Detective to sie wam oczy otworza,pieknie tam omawiaja to wszystko, plus Dexter Morgan oczywiscie ;-)