Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Prof. Leszek Balcerowicz: "PiS zmierza w kierunku socjalizmu. To model Putina"

1114
Podziel się

- Tu nie chodzi tylko o gospodarkę, tu chodzi o rządy prawa - mówi money.pl prof. Leszek Balcerowicz. W środę Forum Obywatelskiego Rozwoju opublikował raport "Perspektywa dla Polski", w którym krytycznie odniesiono się do gospodarczych i politycznych pomysłów rządu PiS.

Prof. Leszek Balcerowicz: "PiS zmierza w kierunku socjalizmu. To model Putina"
(money.pl)
bDoooFIR

- Tu nie chodzi tylko o gospodarkę, tu chodzi o rządy prawa - mówi money.pl prof. Leszek Balcerowicz. W środę Forum Obywatelskiego Rozwoju opublikowało raport "Perspektywa dla Polski", w którym krytycznie odniesiono się do gospodarczych i politycznych pomysłów rządu PiS.

- Przeciwstawiam się otumanianiu polskiego społeczeństwa. To widać choćby w tym, że codziennie słyszymy, jak wielki sukces Polska osiągnęła dzięki planowi Morawieckiego - mówi prof. Balcerowicz o powodach powstania raportu.

bDoooFIT

Natomiast - jak dodaje - nie mówi się obecnie, jakie będą szkody związane z obniżeniem wieku emerytalnego. Według niego przed Polską jest 14 krajów, które rozwijają się szybciej. Na dodatek PiS pobudza nasz wzrost gospodarczy poprzez zadłużanie kraju.

- Bywają różne formy kształtu. Jedną z nich jest wyrywkowa prawda. To jest jedna z podstaw tej propagandy PiS-owskiej - dodaje.

Podsumowując raport stwierdza, że najważniejszą kwestią tzw. "dobrej zmiany" są rządy prawa. Jego zdaniem, inwestorzy w obawie przed upolitycznionymi sądami czy innymi zmianami ustrojowymi, będą mniej chętni do wykładania swoich pieniędzy w naszym kraju. Prof. Balcerowicz mówi money.pl, że nie tylko będziemy mieć mniej inwestycji zagranicznych, ale i polscy przedsiębiorcy swoje biznesy będą otwierać poza granicami kraju.

bDoooFIZ

- Zwiększanie udziału w państwa we własności to jest ruch w stronę socjalizmu. Nie twierdzę, że on już jest. PiS zmierza w kierunku modelu Putina - dodaje.

bDoooFJu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(1114)
robert
3 lata temu
TEN FACET MYŚLI JEDNOSTKOWO TO ZNACZY ŻE JAK JEMU DOBRZE TO WSZYSTKIM DOBRZE A DOBRZE TO BĘDZIE WTEDY JAK TACY JAK ON NIE BĘDĄ DOPUSZCZENI DO PUBLICZNEGO GŁOSU
Nostalgia i g...
3 lata temu
Polak to i przed szkodą i po szkodzie głupi -jak ten baran nie poszedł na wybory a dzisiaj jest muźle pod tym marnym ptasim przywództwem facia co nigdy nawet gospodarstwa domowego nie prowadził. Spisiała także i moja ojczyzna.
Solidaruch
3 lata temu
Balcerek to se miażdżyć może co najwyżej swoje orzeszki i nie pomogą mu nawet pieniądze Sorosa. Lepper o tym śmieciu powiedział już chyba wszystko i nie trzeba nic już dodawać!!!!!
bDoooFJv
Ja go nie lub...
3 lata temu
Boi się ten szkodnik reformy sądów bo wie.,ze za to co zrobił klasie robotniczej likwidować i sprzedawał pójdzie siedzieć
evaQ
3 lata temu
człowiek, który zniszczył życie milionom polaków śmie się zabierać głos i krytykować .Dlaczego on jeszcze istnieje w mediach jako ekspert od gospodarki. Powinien mieć sądowy zakaz wypowiadania się
...
Następna strona