Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prof. Leszek Balcerowicz: "PiS zmierza w kierunku socjalizmu. To model Putina"

Prof. Leszek Balcerowicz: "PiS zmierza w kierunku socjalizmu. To model Putina"

 

 

- Tu nie chodzi tylko o gospodarkę, tu chodzi o rządy prawa - mówi money.pl prof. Leszek Balcerowicz. W środę Forum Obywatelskiego Rozwoju opublikowało raport "Perspektywa dla Polski", w którym krytycznie odniesiono się do gospodarczych i politycznych pomysłów rządu PiS.

- Przeciwstawiam się otumanianiu polskiego społeczeństwa. To widać choćby w tym, że codziennie słyszymy, jak wielki sukces Polska osiągnęła dzięki planowi Morawieckiego - mówi prof. Balcerowicz o powodach powstania raportu.

Natomiast - jak dodaje - nie mówi się obecnie, jakie będą szkody związane z obniżeniem wieku emerytalnego. Według niego przed Polską jest 14 krajów, które rozwijają się szybciej. Na dodatek PiS pobudza nasz wzrost gospodarczy poprzez zadłużanie kraju.

- Bywają różne formy kształtu. Jedną z nich jest wyrywkowa prawda. To jest jedna z podstaw tej propagandy PiS-owskiej - dodaje.

Podsumowując raport stwierdza, że najważniejszą kwestią tzw. "dobrej zmiany" są rządy prawa. Jego zdaniem, inwestorzy w obawie przed upolitycznionymi sądami czy innymi zmianami ustrojowymi, będą mniej chętni do wykładania swoich pieniędzy w naszym kraju. Prof. Balcerowicz mówi money.pl, że nie tylko będziemy mieć mniej inwestycji zagranicznych, ale i polscy przedsiębiorcy swoje biznesy będą otwierać poza granicami kraju.

Więcej na temat raportu FOR przeczytasz w money.pl

- Zwiększanie udziału w państwa we własności to jest ruch w stronę socjalizmu. Nie twierdzę, że on już jest. PiS zmierza w kierunku modelu Putina - dodaje.

pis, raport, leszek balcerowicz, socjalizm, for
Czytaj także
Polecane galerie
Ekonomista a nie "ekonomista"
2017-11-25 18:09
Człowieku zamknij się raz na zawsze. Kiedy zaczynaleś rządzić bezrobocie wynosiło 10 proc., a wzrost PKB osiągał 6,6 proc. Kiedy kończyłeś(2001) bezrobocie wynosiło 18,2 proc., a wzrost PKB obniżył się do zaledwie 0,5 proc.
michał
2017-11-24 18:33
nie trafione porównanie. Rosja Putina nie jest krajem o gospodarce socjalistycznej tylko kapitalistycznej a szerzej Neoliberalnej 13 % podatek PIT niższy niż w większość krajów Unii Europejskiej
Polak
2017-11-24 10:10
Balcerowicz-to wrog naszej Ojczyzny,zniszczyl nasza gospodarke,sprzedal za grosze nasza krwawice i oni maja czelnosc zabierac glos-po co wrocil z ukrainy maja go dosc.!!!
Pokaż wszystkie komentarze (1112)