Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KE przyznała 9,2 mln euro na połączenie gazowe Polska-Niemcy

8
Podziel się:
KE przyznała 9,2 mln euro na połączenie gazowe Polska-Niemcy
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)

- Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek o przyznaniu 9,2 mln euro na połączenia gazowe między Polską, a Niemcami. Dzięki nim ułatwiony ma być przesył błękitnego paliwa do naszego kraju, co ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne w zachodniej Polsce.

Chodzi o projekt budowy gazociągów wysokiego ciśnienia Lasów-Jeleniów oraz Gałów-Kiełczów na Dolnym Śląsku. Środki na jego wsparcie będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

"Tak działa polityka spójności w unii energetycznej. Zapewniamy gospodarstwom domowym i przedsiębiorcom konkurencyjne, bezpieczne dostawy energii po przystępnej cenie" - oświadczyła w komunikacie KE unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

Jak zaznaczyła te 59 km nowo wybudowanych gazociągów pomoże zoptymalizować przepływ gazu w systemie przesyłowym w Polsce i pokryć zapotrzebowanie na to paliwo dla 3 mln mieszkańców, zwłaszcza podczas zimy.

inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
tom
8 lat temu
niech inwestują i tworzą miejsca pracy, ale emerytury i tak będą niskie. Musimy zatroszczyć się sami o siebie. Edukacja zawodowa i finansowa może nas ustrzec przed finansowymi kłopotami. Słyszeliście o książce "Eme.rytura nie jest Ci potrezbna" o tym jak więcej zarabiać, o budowaniu majątku? Fajnie się czyta i opisuje wiele praktycznych przykładów w polskich realiach.
szkop
8 lat temu
pochój nam z niemcami to od razu połaczyc z ruskiem bo skąd mają gaz
Anka
8 lat temu
Tak dziala polityka spójnosci ze szkopy i ruskie buduja dwa rurociagi omijajace Polske ! Jeden na dnie Baltyku a drugi przez Wlochy az do szkopow
Kolesie Donka
8 lat temu
9,2 mln to wystarczy zaledwie na waciki!!! Tu z pewnoscia chodzi o wiele wieksza sume. Money.pl popelnia straszliwe bledy w artykulach.
pawełek667
8 lat temu
kierunek przepływu : Rosja → Niemcy → Polska → Ukraina Taki to własnie z Polski kraj tranzytowy między mocarstwami haha