Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazprom powoła nową spółkę. Zbuduje...

0
Podziel się:

W ubiegłym tygodniu Rosja zapowiedziała rezygnację z planowanego gazociągu South Stream.

Gazprom powoła nową spółkę. Zbuduje...
(ruben van eijk/CC/Flickr)
bETRLmjp

Spółka Gazprom-Russkaja będzie odpowiedzialna za zbudowanie gazociągu prowadzącego do Turcji. W ubiegłym tygodniu Rosja zapowiedziała rezygnację z planowanego gazociągu South Stream.

_ - Spółka będzie zarejestrowana w Petersburgu i będzie się nazywać Gazprom-Russkaja _ - podał rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow w oświadczeniu.

W ubiegły poniedziałek Putin powiedział, że z powodu braku poparcia Unii Europejskiej Rosja rezygnuje z budowy gazociągu South Stream, a w zamian planuje położenie gazociągu do Turcji i może zbudować hub gazowy na granicy turecko-greckiej do zaopatrywania Europy.

bETRLmjr

Szef Gazpromu Aleksiej Miller informował niedawno, że jego koncern podpisał z tureckim przedsiębiorstwem Botas list intencyjny w sprawie budowy nowego gazociągu przez Morze Czarne w stronę Turcji.

Mający liczyć 3 600 km South Stream zapewniałby dostawy gazu z Rosji do Europy Środkowej i Południowej. Rurociąg miał prowadzić z południa Rosji przez Morze Czarne do Bułgarii, a następnie do Serbii, na Węgry, do Austrii i Słowenii. Jedna z odnóg miała dostarczać surowiec do Grecji i na południe Włoch. South Stream miał być drugą - po Gazociągu Północnym (Nord Stream) - magistralą gazową z Rosji omijającą Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl

bETRLmjS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)