Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

GetBack przerwał milczenie. Nocny komunikat, wyczekiwanego raportu brak

16
Podziel się:

Zamiast raportu rocznego, akcjonariusze GetBacku otrzymali informacje o planowanej restrukturyzacji. Oficjalny komunikat zarząd wydał w nocy 30 kwietnia na 1 maja

Polacy, którzy zainwestowali pieniądze w GetBack, z niecierpliwością śledzą najnowsze doniesienia o spółce
Polacy, którzy zainwestowali pieniądze w GetBack, z niecierpliwością śledzą najnowsze doniesienia o spółce (East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)

.

Komunikat zarządu GetBack do akcjonariuszy ukazał się 30 kwietnia 20 minut przed północą. Wyczekiwanego raportu rocznego firmy jednak w nim zabrakło. Data jego publikacji została przesunięta na 15 maja.

"GetBack S.A nie może opublikować raportu rocznego oraz skonsolidowanego raportu rocznego w tej dacie, tj. w dniu 30 kwietnia 2018 r. z uwagi na powzięcie przez Zarząd GetBack S.A. wątpliwości odnośnie do prawidłowości, rzetelności i kompletności informacji znajdujących się w treści sprawozdania finansowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego" - czytamy.

Zamiast raportu, akcjonariusze dostali informacje o planach restrukturyzacji firmy. "Zarząd GetBack zdecydował o przystąpieniu do prac w celu sporządzenia dokumentów, w tym analiz, planów i wniosków, związanych z restrukturyzacją w rozumieniu przepisów ustawy Prawo restrukturyzacyjne" - czytamy.

Zobacz także: Zobacz także: PiS planuje podatek od przychodu

"Powyższa decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie, a zakomunikowanych w ostatnich raportach bieżących. Zarząd Emitenta kierując się zatem dobrem spółki i wszystkich podmiotów pozostających ze spółką w jakichkolwiek relacjach prawnych i faktycznych podjął działania mające na celu uniknięcie skutku niewypłacalności spółki" - dodają przedstawiciele GetBack S.A.

Afera GetBack

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
kola54
6 lat temu
GPW nigdy nie powinna dopucic do notowan GetBack na glownym parkiecie gdy akcjonaiuszem jest Abris.
Kosmita posła...
6 lat temu
Musiałbym sprawdzić czy przypadkiem tej firmy nie powiązałem kiedyś z Ziobrą ( podejrzenie). Dostałem wtedy pismo z MS ale podpisane przez pełnomocnika. To wtedy mnie przekonali ludzie zjednoczonej prawicy iż nie idzie o prawo.
ula
6 lat temu
szare ludki mają jeszcze bardzo dużo szmalu ; można ich skubać do woli......
dhj
6 lat temu
to ci co zastraszja i nekaja ludzi?
gjh
6 lat temu
czy to jakas mafia jest?