Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo w polsce
18.06.2015 13:43

Górnictwo w Polsce pod ostrzałem papieża. Wiceminister skarbu odpowiada

W publikowanej dziś encyklice Franciszek zwraca uwagę, że kraje, których przemysł energetyczny jest oparty na węglu, niszczą środowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wiceminister skarbu odpowiada papieżowi. Polska rozumie apel o ograniczanie emisji dwutlenku węgla, ale musi dbać o lokalną specyfikę górnictwa.

W publikowanej dziś encyklice Franciszek zwraca uwagę, że kraje, których przemysł energetyczny jest oparty na węglu, niszczą środowisko.

Wojciech Kowalczyk mówił w radiowej Jedynce, że trzeba jednak uwzględnić to, że górnictwo jest ciągle silną dziedziną w Polsce.

W najnowszej encyklice papież Franciszek apeluje o ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. - To już się dzieje - mówił wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

W encyklice "Laudato si" papież wzywa do "ekologicznego nawrócenia". Franciszek przypomina, że dobrem wspólnym, "wszystkich i dla wszystkich", jest klimat, a dostęp do wody pitnej i bezpiecznej jest istotnym, fundamentalnym i powszechnym prawem człowieka.

Zobacz też: Unijny pakt klimatyczny nie przeszkodzi w ratowaniu polskiego górnictwa Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: górnictwo w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz