Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grabarczyk nie wypiera się znajomych i ich broni

0
Podziel się:

SLD pokazało listę pracowników ministerstwa infrastruktury związanych z szefem. Ten się broni: Oni mają kompetencje.

Grabarczyk nie wypiera się znajomych i ich broni
(kprm.gov.pl)

- _ Jestem przekonany, że w Polsce jest wielu ekspertów i to nie jest tak, że tylko najlepsi są w Łodzi i najlepszymi ekspertami są koledzy ministra Grabarczyka _ – stwierdził poseł SLD Stanisław Wziątek. Jego ugrupowanie wyliczyło, ile w resorcie pracuje osób z rodzinnych stron ministra.

Lewica przedstawiła wczoraj listę osób związanych z politykiem PO z regionu łódzkiego i pracujących w jego ministerstwie oraz spółkach kolejowych i pocztowych. Polityk SLD uważa, że to, co robi minister infrastruktury, jest sprzeczne z obietnicami premiera o ukróceniu nepotyzmu.

_ - Miało być przecież zupełnie inaczej. Premier wyraźnie mówił, że dość już obejmowania stanowisk przez kolegów partyjnych _ - mówi poseł.

Według Stanisława Wziątka za poprzednich rządów takiego zakresu nepotyzmu nie było. Jednocześnie stwierdził, że gdy on był przewodniczącym rady SLD w województwie zachodniopomorskim, nie przyjmował nikogo po znajomości.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk odpiera zarzuty SLD o zatrudnianie po znajomości ludzi w podległych mu instytucjach. Minister tłumaczy, że to nie znajomości, lecz kompetencje decydowały o przyjęciu do pracy wielu osób.

_ - Nie twierdzę, że nie znam tych ludzi, ale proszę sformułować zarzuty dla tych państwa, wówczas będę je odpierał. To są osoby, które zostały zaproszone do współpracy, bo mają kompetencje. Zdały trudny egzamin, potrafią wykazać się kwalifikacjami, wcześniejszą aktywnością zawodową. To jest klucz _ - powiedział Grabarczyk.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t124512.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klopotek;sld;udaje;ze;nie;wie;ze;kto;ma;wladze;ten;ma;kadry,207,0,760783.html) Kłopotek: SLD udaje, że nie wie, że kto ma władzę ten ma kadry
Minister stanął w obronie kilku osób z ponad 30 znajdujących się na liście zaprezentowanej przez posłów SLD. Na przykład szef Polskich Portów Lotniczych Michał Marzec to - według ministra - wybitny specjalista z uprawnieniami międzynarodowymi, które pozwalają mu zarządzać największymi portami lotniczymi na świecie.

_ - Został zatrudniony, gdy jego poprzednik nie radził sobie z dokończeniem budowy i uruchomieniem terminala 2, gdy groziła nam kompromitacja, że na czas nie będziemy przygotowani do wejścia do Schengen. Dzięki podjętym przez niego decyzjom budowa została zakończona i zdążyliśmy _ - tłumaczył szef resortu infrastruktury.

Z kolei przewodniczący rady nadzorczej PKP SA Krzysztof Opawski jest - jak mówił minister - znawcą problematyki kolejowej. Był w rządzie premiera Marka Belki ministrem infrastruktury i dzięki niemu prywatyzacja na kolei przyspieszyła. Natomiast wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski od lat 90. był odpowiedzialny za integrację z Unią i sprawami europejskimi zajmuje się obecnie w resorcie.

Cezary Grabarczyk odpierał też w Brukseli inne zarzuty pod jego adresem. Opozycja twierdzi, że w niewystarczający sposób rozliczył osoby odpowiedzialne za chaos na kolei, bo zdymisjonowany został tylko Andrzej Wach - prezes PKP. _ _

_ - Będą kolejne dymisje na kolei. Część osób wie, że już wkrótce straci miejsce w zarządzie i pracę na kolei. Te decyzje są już przygotowane. Będzie dużo zmian _ - dodał minister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t90474.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klopotek;o;grabarczyku;powinien;stracic;stanowisko,194,0,749506.html) Kłopotek o Grabarczyku: Powinien stracić stanowisko - Szkoda, że premier nie przyjął jego dymisji - mówi poseł PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t124018.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/szygulski;budowane;autostrady;nie;bronia;grabarczyka,46,0,748846.html) Szygulski: Budowane autostrady nie bronią Grabarczyka Na miejscu Donalda Tuska odwołałbym ministra. Póki na kolei jest co ratować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t128309.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/grabarczyk;polozyl;kolej;z;drogami;radzi;sobie;lepiej,174,0,748718.html) Grabarczyk położył kolej, z drogami radzi sobie lepiej Bilans rządów ministra w PKP jest katastrofalny, ale obiecuje, że sieć autostrad zwiększy się o 80 procent. Na razie zamiast nich rosną opóźnienia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)