Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Graś udowadnia, że prezes PiS wyraźnie mija się z prawdą

- Fakty mówią same za siebie, tego nie trzeba obudowywać retoryką"- zaznaczył rzecznik rządu Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

*Wczoraj przed północą na internetowej stronie kancelarii premiera zamieszczono odpowiedź rządu na zarzuty prezesa PiS z czwartkowej debaty w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. *Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że rząd udowodnił w zamieszczonej w internecie odpowiedzi, iż prezes PiS Jarosław Kaczyński, przedstawiając wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, wyraźnie mijał się z prawdą.

Odpowiedź jest podzielona na dwanaście części: bezrobocie, służba zdrowia, polityka społeczna i prorodzinna, emerytury, oświata, wieś i rolnictwo, infrastruktura, wieś i rolnictwo, bezpieczeństwo, polska demokracja, stan państwa (w tym wymiar sprawiedliwości), polityka zagraniczna. Do odpowiedzi jest dołączony stenogram z czwartkowej debaty nad wnioskiem o wotum.

- _ Z tekstu wyraźnie widać, chociażby na pierwszych trzech stronach, że pan prezes Kaczyński wyraźnie mijał się z prawdą. Nie wiem, czy była to jego zła wola, czy kiepsko przygotowali go jego doradcy i eksperci _ - ocenił w środę w TVP Info Graś.

Rzecznik rządu dodał, że dziwi go to, że po tylu miesiącach pracy nad wnioskiem dot. wotum nieufności w wystąpieniu Kaczyńskiego były _ tak rażące błędy i zaniedbania _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/105/124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/gras;szczebiocze;tusk;sie;osmiesza;cwir;cwir,239,0,1262319.html) *Graś szczebiocze, Tusk się ośmiesza. Ćwir, ćwir * Jak szanować polityków pozujących na nastolatków - zastanawia się Bartłomiej Dwornik.

- _ Każdy może sięgnąć do internetu i przeczytać te tezy i porównać je z wypowiedziami prezesa Kaczyńskiego, i ocenić, czy jest to kłamstwo czy nieścisłość _ - zaznaczył Graś. Podkreślił, że w jego opinii _ fakty mówią same za siebie, tego nie trzeba obudowywać retoryką _.

Pytany o to, czy rząd oraz premier Tusk _ żonglują liczbami _, tak, by przedstawić swoje dokonania w jak najlepszym świetle Graś powiedział: _ - Jeśli prezes twierdzi, że do końca 2012 r. oddano 900 km dróg krajowych i autostrad, a w rzeczywistości oddano 2200, to jaka tu jest żonglerka liczbami, to są twarde dane; skoro prezes mówi, że zmniejszono kwoty przeznaczone na szkolnictwo wyższe czy rolnictwo, to pokazujemy wyraźnie, że te wydatki wyraźnie zwiększono _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kaczyński destabilizuje sytuację w Polsce" Donald Tusk uważa, że nawet politycy PiS nie wierzą w powodzenie swojego projektu, który dotyczy powołania rządu technicznego.
Jutro "expose" Kaczyńskiego. Co powie? Wystąpienie prezesa PiS ma pokazać, że partia _ jest alternatywą dla fatalnych rządów Donalda Tuska. _
Z Glińskim wyszła farsa. Kiedy PiS sięgnie po władzę? 83 procent Polaków źle ocenia rząd PO-PSL - wynika z badania na zlecenie Money.pl. To szansa dla PiS-u?
Tagi: wotum nieufności dla rządu donalda tuska, graś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz