Notowania

Grupa Paged: nie kupowaliśmy w tym roku drewna z Puszczy Białowieskiej

Informacje dotyczące odbiorców drewna z Nadleśnictwa Białowieża miały pochodzić bezpośrednio od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
Grupa Paged zaprzecza, że w tym roku kupowała drewno z Puszczy Białowieskiej.

Grupa Paged zaprzecza, że należąca do niej spółka kupowała w tym roku drewno z Puszczy Białowieskiej. W poniedziałek napisaliśmy za portalem OKO.press, że wśród 128 firm, które w tym roku miały kupować drewno pochodzące z Nadleśnictwa Białowieża jest spółka Sklejka Pisz, która jest częścią notowanej na GPW Grupy Paged.

"Z uwagi na pojawiające się w mediach zarzuty dotyczące zakupu drewna z Puszczy Białowieskiej, Spółka Sklejka-Pisz należąca do Grupy Paged S.A, oświadcza, że w okresie 1 stycznia 2017r. -1 sierpnia 2017r. nie nabywała drewna z Nadleśnictwa Białowieża. Ostatniego zakupu drewna w Nadleśnictwie Białowieża Spółka dokonała w 2015 roku".

Komunikat o takiej treści został opublikowany w środę po południu na stronie spółki Sklejka Pisz.

Przypomnijmy, że zgodnie z publikacją OKO.press informacje dotyczące odbiorców drewna z Nadleśnictwa Białowieża miały pochodzić od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. O dostęp do informacji publicznej miał wystąpić do DGLP jeden z czytelników portalu.

Portal zestawił listę nazw firm, które kupowały w tym roku drewno z Puszczy Białowieskiej z listą miejscowości, którą udostępniła mu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i umieścił je na interaktywnej mapie. Jedną z tych firm miała być Sklejka Pisz.

Regionalna Dyrekcja państwowej spółki wcześniej konsekwentnie odmawiała udzielania informacji dotyczących odbiorców drewna z Puszczy Białowieskiej, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Portal OKO.press na razie nie odniósł się do środowego dementi Sklejki Pisz.

Tagi: wycinka w puszczy białowieskiej, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2017

OWSklejka-Eko i Sklejka Pisz to dwie różne firmy. Ale dla redaktora sklejka to sklejka :))).

16-08-2017

8uhgfTo kupujcie !!! Jutro odkupicie od Niemców z dużym dla nich zyskiem . To będzie POprawne POlitycznie ? Ha ha

16-08-2017

koloA nawet gdyby kupowali to co? Dostali na to FV? Wszystko na legalu.

Rozwiń komentarze (7)