Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Helios stworzy sieć restauracji. Właśnie dostał zgodę UOKiK

9
Podziel się:

Helios w nowo utworzoną spółkę zainwestuje około 10 mln zł.

W Heliosie będzie można dobrze zjeść.
W Heliosie będzie można dobrze zjeść. (EAST NEWS)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie przez sieć kin Helios należącą do grupy Agorana spółki gastronomicznej. Helios zamierza prowadzić bary typu fast casual.

"Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację oraz uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki jest warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej i powołania spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych, m.in. w segmencie "fast casual'" - czytamy w komunikacie.

O jaką gastronomię chodzi? Helios chce otworzyć lokale o średnim standardzie. Już nie fast foody, ale jeszcze nie ekskluzywne restauracje. Punkty będą miały co prawda częściową obsługę kelnerską, ale niezbyt wysokie ceny.

Helios przymierza się do tego od pewnego czasu, o czym pisaliśmy w money.pl. Na początku stycznia do UOKiK wpłynął wniosek spółki oraz dwóch przedsiębiorców, będącymi osobami fizycznymi w sprawie utworzenia spółki, której celem jest opracowanie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej.

Zobacz także: Pomysł na biznes: Restauracja inne niż wszystkie:

Agora, do której należy Helios, 21 grudnia ub. r. poinformowała, że Helios podpisał list intencyjny z dwiema osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie "fast casual".

Planowana inwestycja Helios S.A. w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł. Wówczas podano, że warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody UOKiK.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
PolskieRadio
6 lat temu
No i fajno, polska firma, w sumie ostatni dostarczyciel rozrywki kinowej z polskim kapitałem i zarejestrowany w Polsce. Chętnie zobaczę co prezentować będą restauracje helios :)
Franek
6 lat temu
W 1939r, żydzi porzucali karabiny i uciekali w las by nie bronić polski, a my pozwalamy im na interesy w Polsce. Kto tu jest GŁUPI?
mg
6 lat temu
michnik teraz bedzie jedzonko koszerne sprzedawac ?
jestem za
6 lat temu
W zeszłym roku płaciłem 40 zł za rozliczenie PIT. W tym roku znalazłem podatnik info i nie zamierzam płacić nigdy więcej.
verte
6 lat temu
Omijajcie ludziska bo to geszeft szechtera vel michnika.