Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
30.12.2016 11:12

Katarczycy kupili pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy

To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe Skanska)

Warszawski hotel Westin przejdzie w ręce Katarczyków. Skanska sprzedała go holdingowi Al Sraiya za prawie 250 mln zł. To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, jak też pierwsza transakcja Skanska związana z nieruchomością hotelową w naszym kraju.

Pięciogwiazdkowy hotel Westin Warsaw, zarządzany przez Marriott International, działa od 2003 roku. W ostatnim czasie przeszedł jednak poważną renowację. Skanska jako pierwszy obiekt hotelowy w Polsce dostosowała go do wymagań certyfikacji LEED dla istniejących budynków.

Hotel posiada 361 pokoi, w tym liczący 100 metrów kwadratowych Apartament Prezydencki. W krajobrazie centrum Warszawy 20-piętrowy Westin wyróżnia między innymi ciekawa architektura i futurystyczna, przeszklona winda. Niemal 120 hotelowych pokoi zostało ostatnio odnowionych i oferuje wystrój według projektu znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato. Na ponad 1000 metrów kwadratowych znajduje się też 13 sal konferencyjnych.

W procesie sprzedaży Skanska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Linklaters, a po stronie sprzedającego - globalna firma prawnicza Dentons.

Kwota transakcji opiewa na 56 mln euro, co według bieżącego kursu wymiany daje prawie 250 mln zł. Do finalizacji umowy ma dojść w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku.

Grupa Skanska należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Jej przychody za rok 2015 wyniosły 16,5 mld euro, co dało 691 mln euro zysku operacyjnego. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. W Polsce firma zatrudnia 7 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland i Skanska Residential Development Poland. Zysk operacyjny polskiej części grupy za rok 2015 wyniósł 470 mln zł, a przychody 5,5 mld zł.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2016

abczapraszam do bojkotu tego przybytku...wspierajmy i wydawajmy pieniądze na to co Polskie a nie muzułmańskie

30-12-2016

allalalahujNo to schabowego sobie w restauracji nie pojemy

31-12-2016

ddddddNagłówek : Katarczycy kupili pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy czytamy dalej :Do finalizacji umowy ma dojść w ciągu pierwszych trzech … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)