Notowania

ikea
10.08.2018 11:08

Ikea w Indiach. Ekspansja na nowy rynek

Ikea dokonała operacji, do której przymierzała się od dłuższego czasu. Szwedzka firma otworzyła swój pierwszy sklep w Indiach. Debiut na nowym terytorium może okazać się sukcesem, jednak trzeba będzie dopasować się do warunków lokalnego rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Roland zh/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Pierwszy sklep Ikei został otwarty Hitec City na terytorium Hajdarabadu. Jest to czwarte co do wielkości miasto w kraju. Właściciele lokalu początkowo zamierzają zatrudnić bezpośrednio prawie tysiąc osób.

Hinduska Ikea gwarancją niskich cen

W nowopowstałym sklepie ma znaleźć się ponad 7 tysięcy produktów. Około tysiąc z nich będzie kosztować poniżej 200 rupii. Będą to głównie akcesoria codziennego użytku. Również wiele produktów cieszących się największą popularnością ma mieć niższe ceny niż w innych rejonach globu.

Według wszelkich oszacowań, w ciągu pięciu najbliższych lat aż 30 procent materiałów ma być uzyskiwane na lokalnym obszarze.

ZOBACZ: IKEA w Polsce. Nowy koncept. Jedyny taki na świecie

Ikea złoży Ci meble

W celu elastyczniejszego dostosowania się do potrzeb klientów, Ikea powoła specjalistyczną grupę składająca się z ponad 100 osób mającą za zadanie pomaganie w składaniu mebli. Oprócz tego firma podjęła współpracę z aplikacją UrbanClap odpowiadającą za połączenie klientów z różnymi usługodawcami.

Indie nowym domem Ikei

Szwedzki gigant meblowy badał hinduski rynek od ponad dekady. Sprawdzono też 1000 mieszkań w największych miastach Indii, w ramach rozpoznania standardów życia mieszkańców i ich oczekiwań. W pierwszy indyjski sklep zainwestowano ponad 150 milionów dolarów, pomimo że to początek przejęcia nowego rynku.

W ciągu kolejnych dziesięciu lat Ikea planuje otworzyć z 25 lokali (m.in. w Bangalore, Mumbaj, Delhi czy Kalkucie). Do tego czasu organizacja zamierza również zatrudnić 15 tysięcy pracowników, gdzie 50% to będą kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ikea, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2018

broncoskąd wezmą taniznę na indyjski rynek? Będą produkować w Polsce?

10-08-2018

UK newsCiekawe czy Hindusi beda chodzic na pulpety miesne ?

Rozwiń komentarze (2)