Notowania

inflacja
01.02.2010 10:31

Inflacja w styczniu na poziomie 3,5 procent

Od grudnia ceny poszły w górę o 0,5 procent - szacuje resort finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Od grudnia ceny poszły w górę o 0,5 procent - szacuje resort finansów. W skali roku wynik jest porównywalny z grudniowym.

_ - Ministerstwo Finansów szacuje, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2010 roku (miesiąc poprzedni = 100) wyniósł 100,5. Oznacza to, że roczna dynamika cen konsumpcyjnych w tym miesiącu może wynieść 103,5 _ - głosi komunikat resortu. Ustawa budżetowa na 2010 rok przewiduje, że inflacja średnioroczna wyniesie w tym roku 1,0 procent wobec 3,5 procent w roku 2009.

Pod koniec stycznia Rada Polityki Pieniężnej, pozostawiając stopy procentowe na niezmienionym poziomie przewidywała, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie obniżana. Wynik 3,5 procent to poziom górnej granicy pasma odchyleń od celu inflacyjnego NBP, który wynosi 2,5 procent.

Raporty Money.pl
*Za dziurę w budżecie zapłacimy miliardy odsetek * Każdy miliard złotych deficytu w państwowej kasie kosztuje podatników ponad 260 milionów złotych. Cała dziura w budżecie na 2009 rok będzie kosztować 7,1 miliarda złotych. Spłacimy ją dopiero w 2029 roku.
*Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? * Odkładanie w ZUS wciąż opłaca się bardziej, niż w najlepszym funduszu ) emerytalnym - wynika z analizy Money.pl.Jolanta Fedak, szefowa resortu pracy chce zabrać OFE część składek i zostawić pieniądze na koncie państwowego ubezpieczyciela.
* [ Wskaźniki inflacji i bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: inflacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, inflacja i bezrobocie, gospodarka polska, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz