Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Janusz Piechociński odcina się od wodzowskich zapędów

0
Podziel się:

Tak robią partie bez wartości - przekonywał prezes PSL.

Janusz Piechociński odcina się od wodzowskich zapędów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nie buduję partii wodzowskiej; to droga, którą idą partie jednych wyborów, będące zbiegowiskiem różnych ludzi, partie bez wartości - zadeklarował prezes PSL wicepremier Janusz Piechociński podczas kongresu Forum Młodych Ludowców, który obradował w podwrocławskich Pawłowicach.

W przemówieniu otwierającym kongres Piechociński przypomniał, że po tym, gdy został szefem ludowców _ odmłodzony _ został skład Naczelnego Komitetu Wykonawczego partii. _ - To najmłodszy w historii PSL Naczelnym Komitet Wykonawczy. Nikogo nie wysyłamy na emeryturę, ale wyraźnie podkreślamy, że PSL ma przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, która jesteście wy _ - zwrócił się do młodych ludowców Piechociński.

Prezes PSL podkreślił również, że nie buduje partii wodzowskiej. _ - To droga na skróty. To droga, którą idą partie jednych wyborów, będące zbiegowiskiem różnych ludzi, partie bez wartości, partie różnych programów. Jedyne, co potrafią, to nieść agresję. Te partie nie rozumieją, że zwycięzca nie tylko może więcej, ale musi więcej. Musi mieć więcej pokory, musi stwarzać przestrzeń dla tych, którzy w uczciwej, demokratycznej rywalizacji przegrali. Bo jeśli nie to psuje demokrację _ - powiedział lider Stronnictwa.

Według niego wrogiem PSL nie powinny być żadne inne partie polityczne. _ - Wrogiem dla nas wszystkich jest zło, które dzieje się w przestrzeni politycznej, gospodarczej i społecznej. Bezrobocie, kryzys rodziny, kryzys demograficzny, emigracja, nie tylko zarobkowa, ale przede wszystkim postawy zniechęcenia do wspólnych spraw _ - mówił.

Podkreślił, że przesłaniem płynącym z tradycji PSL, jest to, że dzięki wspólnemu działaniu Polacy mogą osiągnąć więcej. _ - Kluczowa jest demokracja wewnętrzna, otwartość na słowa krytyki, na każde pomysły, ale i umiejętność bycia ze sobą, a nigdy przeciw sobie _ - dodał Piechociński.

Forum Młodych Ludowców (FML) to młodzieżówka Polskiego Stronnictwa Ludowego. W sobotę w podwrocławskich Pawłowicach odbywa się I Kongres Programowy Forum Młodych Ludowców. Jak podkreśli prezes FML Tomasz Pilawka podczas kongresu mają zostać nakreślone działania młodzieżówki PSL na najbliższe lata. Dyskusje mają dotyczyć programu polityczne FML oraz jego roli w działalności społeczno-politycznej PSL.

_ - Chcemy poruszyć również szersze zagadnienia, jak choćby problem niskiego zaangażowania młodego pokolenia Polaków w działalność publiczną _ - dodał Pilawka.

Czytaj więcej w Money.pl
Ludowcy przeciw rządowi. Chodzi o finansowanie partii PSL zapowiedział, że w tej sprawie poprze SLD. W koalicji mocno trzeszczy.
PiS walczy: "Rząd PO-PSL zaniedbał rolnictwo" Klub PiS wnioskuje o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Stanisława Kalemby z powodu jego zaniedbań m.in. w sprawie negocjacji dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej oraz złej sytuacji na rynkach rolnych.
Stabilność koalicji zagrożona? PO-PSL... - _ Nie ma zagrożenia destabilizacją. Koalicja PO-PSL policzy swoje szable w ważnych głosowaniach _ - mówił w Sejmie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)