Notowania

emerytury
10.09.2018 06:50

Kaczyński: Pracujemy nad 500+ dla emerytów

Trwają zaawansowane prace nad projektem 500+ dla emerytów, zdradza prezes PiS Jarosław Kaczyński. I rusza w Polskę na przedwyborczą batalię. Zapewnia, że choć projekt jest we wczesnej fazie, pieniądze na pewno się znajdą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Zborowski)
Trwają prace nad 500+ dla emerytów

O pomyśle programu 500+ dla emerytów prezes PiS powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

- To jest sprawa, która jest omawiana na posiedzeniach rządu, na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany – powiedział „SE” prezes Kaczyński.

I jak dodał, jest to bardzo trudna sprawa, bo emerytów i rencistów stale przybywa.

- Jest ich ogromna liczba, przeszło 9 mln. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli – podkreśla Kaczyński.

Prezes PiS na sobotniej konwencji także poruszył temat jakości życia seniorów. Zapewnił, że rząd pracuje nad tym, by żyli coraz lepiej.

- Odbyliśmy setki spotkań w kraju. Rozmawialiśmy z tysiącami ludzi. Z tego powstał nasz program, który jest związany z rzeczywistością. Trzymamy się faktów i chodzimy po ziemi – mówił Jarosław Kaczyński.

Zobacz też: Sportowe 500+. Rządowy patent na mistrzów sportu

**Prezes nie wybiera się na emeryturę **

O kierowaniu partią prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi:

- Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem, mając 73 lata. Mam dzisiaj 69 lat. W polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny – stwierdził Kaczyński.

- Prezesem partii mogę być krótko, ale mogą być też i dłużej. W tej chwili nie ma problemu następcy. Mam znakomitych współpracowników, mamy znakomitego premiera, wszystko jest dobrze – podsumował prezes PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, prezes pis, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2018

xxNie potrzeba nam Waszych 500+ wystarczy podnieść kwotę wolną od podatku jaka obowiązuje was "Elity-wybrańców narodu"" lub znieść podatek … Czytaj całość

10-09-2018

mmm11dobre dla naiwnych,500+ dostaną emeryci którzy przepracowali 5 lat,żeby uzyskać jakąkolwiek emeryturę i mają około 1000zł,uczciwie pracujący ,którzy … Czytaj całość

10-09-2018

borysekW trosce o0 lepsze życie emerytów rząd daje aż 5zł podwyżki na miesiąc brawo PANIE PREZESIE.

Rozwiń komentarze (516)