Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaliningrad otrzymuje nie tylko rosyjski gaz

0
Podziel się:

- Obwód kaliningradzki, który otrzymuje dostawy rosyjskiego gazu przez Litwę, fizycznie dostaje mieszaninę gazu.

Kaliningrad otrzymuje nie tylko rosyjski gaz
(EAST NEWS)
bECbWuPV

Gaz z terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Kłajpedzie na Litwie nie jest bezpośrednio dostarczany do obwodu kaliningradzkiego - poinformowała w piątek spółka Amber Grid, będąca operatorem litewskiej sieci przesyłowej gazu.

_ - Zintegrowany system przesyłu używany jest do tranzytu (gazu) do obwodu kaliningradzkiego. Nie ma oddzielnych rurociągów przeznaczonych specjalnie do tranzytu. Dlatego obwód kaliningradzki, który otrzymuje dostawy rosyjskiego gazu przez Litwę, fizycznie dostaje mieszaninę gazu (zawierającą gaz z Białorusi i z terminalu LNG) wprowadzaną do systemu przesyłowego przez punkty wlotowe, które są różne w zależności od transportowanych ilości i trybów funkcjonowania systemu przesyłowego _ - powiedział agencji BNS Mindaugas Grinius, rzecznik Amber Grid.

Dodał, iż w punkcie wysyłki w Szakach zainstalowano urządzenia pomiarowe dla dokładnego ustalania ilości transportowanego do obwodu kalinigradzkiego gazu w jednostkach energetycznych.

bECbWuPX

Jak zaznaczył Grinius, od bieżącego roku ilość gazu wpływającego do litewskiego systemu przesyłowego i opuszczającego go mierzy się w jednostkach energetycznych (kilowatogodzinach), a nie metrach sześciennych.

Wcześniej w piątek litewski dziennik _ Lietuvos Zinios _ napisał, że pewne ilości gazu importowanego z Norwegii przez terminal w Kłajpedzie jest wysyłany do obwodu kaliningradzkiego, choć gaz ten jest droższy i ma większą wartość energetyczną niż gaz dostarczany przez rosyjski Gazprom.

Czytaj więcej w Money.pl

bECbWuQd
bECbWuQy
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)