Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego - już oficjalnie

Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego - już oficjalnie

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk CC SA-3.0

Mariusz A. Kamiński już oficjalnie złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego. O jego dymisji głośno jest od środy rano, kiedy wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin powiedział w radiu RMF FM, że Kamiński nie jest już szefem PHO. Przez kilka godzin Holding nie potwierdzał tej informacji. Nie wypowiadał się też sam zainteresowany.

aktualizacja: godz. 13:55

- Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego, we wtorek wieczorem podjął decyzję o rezygnacji - powiedział Gowin w środę w radiu RMF FM. Jak dodał, Kamiński "nie jest i nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego".

- Nie mogę potwierdzić tej informacji, to są na razie spekulacje - mówiła w środę rano money.pl rzeczniczka PHO Monika Koniecko. Dodała, że Kamiński został powołany na stanowisko szefa holdingu i od poniedziałku był jego prezesem.

Komentować nie chciał też sam Kamiński. Na udostępnionym przez RMF FM nagraniu, reporter prosi Kamińskiego o komentarz do słów Gowina. Ten odmawia, a proszony o potwierdzenie, czy rzeczywiście złożył dymisję - rozłącza się. Oficjalne potwierdzenie z PHO money.pl uzyskał wczesnym popołudniem.

Jak podaje RMF FM powołując się na nieoficjalne źródła, decyzja o dymisji Mariusza Antoniego Kamińskiego miała się zapaść na najwyższych szczeblach władz Prawa i Sprawiedliwości. Miał o tym zdecydować prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, który zażądał od szefa MON Antoniego Macierewicza cofnięcia nominacji. Sam Mariusz Kamiński miał dowiedzieć się o tym, że złożył już dymisję, z radia.

Czytj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-gowin-mariusz-antoni-kaminski-zlozyl-dymisje-ze-stanowiska-s,nId,2143179#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Nominacja Kamińskiego wywołała ostrą krytykę polityków PO. Ich zdaniem, fakt, że jeden z bohaterów tzw. afery madryckiej zostaje szefem Polskiego Holdingu Obronnego, najlepiej pokazuje prawdziwą moralność polityczną PiS.

Jeszcze we wtorek Kamiński mówił PAP, że wygrał konkurs na członka zarządu PHO. - Stanąłem do tego konkursu, mam odpowiednie kompetencje, jestem doktorem nauk prawnych, przez osiem lat zasiadałem w komisji obrony i byłem jej wiceprzewodniczącym. Stanąłem do konkursu z konkretną wizją, jak zmienić firmę. Udało mi się wygrać i będę te cele realizował - powiedział.

Kamiński jesienią 2014 roku został wyrzucony z PiS (wraz z posłami Adamem Hofmanem i Adamem Rogackim) po tym, jak służbowo udał się na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Kamiński (także Hofman i Rogacki) pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi. Pod koniec 2015 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS, uznając, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

Zobacz też: Przetarg na wojskowe śmigłowce do poprawki. Dlaczego powinniśmy produkować sprzęt w kraju?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Mkami
212.69.78.* 2016-02-11 14:19
Ciekawe czy już zalapał się na odprawę
feeefd
88.156.226.* 2016-02-10 18:32
No to się nacieszył prezesurą cymbał PiSowski.
mikuś351
93.105.177.* 2016-02-10 18:08
Komentarz do wideo:

Polska produkuje polskie śmigłowce????Gdzie????hehehe........
a poza tym....(Przetarg na wojskowe śmigłowce do poprawki. Dlaczego powinniśmy produkować sprzęt w kraju?)
O ile wiem to Caracale mają produkować w Polsce...czyli w kraju. Sądze że autor artykułu nie pochodzi z polski bo o takich rzeczach wiedzą nawet dzieci....wstyd oglądać ten artykuł....masakra
Zobacz więcej komentarzy (253)