Notowania

Zakaz przenoszenia żywych karpi w reklamówkach. Główny Inspektorat Weterynarii rozważa zmianę stanowiska

Główny Inspektorat Weterynarii może zmienić obowiązującą od ośmiu lat opinię dopuszczającą transportu karpi bez wody. - Inspektorat już zaczął konsultacje w tej sprawie - informuje Radio ZET.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News,)

Od przyszłego roku będzie zakaz przenoszenia żywych karpi w reklamówkach. To możliwe - ustaliło Radio Zet. Główny Inspektorat Weterynarii rozważa bowiem zmianę stanowiska.

W obecnej opinii w sprawie transportu karpi istnieje możliwość przenoszenia ryby bez wody. Jak donosi Radio Zet, poważnie brana jest pod uwagę nowa publikacja prof. Andrzeja Elżanowskiego.

W jego opinii ryby podczas takiego przenoszenia czują ból i strach, odczuwają podobnie do ssaków i ptaków.

Jak odróżnić matiasy od innych śledzi?:

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii lek. wet. Krzysztof Jażdżewski w rozmowie z Zet-ką przyznał, że Inspektorat już zaczął konsultacje w tej sprawie. Jednak w kwestii nowej opinii mają odnieść się związki producentów karpi. Może to jednak potrwać nawet kilka miesięcy - zaznacza portal radiozet.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, karp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2018

z PolskiŻadne prawo nie zmieni niektórych buraków. Dręczenie zwierząt to w niektórych rodzinach tradycja.

11-12-2018

putasJak powiedzieć nadgorliwemu funkcjonariuszowi,, żeby się odczepił od mojej reklamówki bez naruszenia jego dobrego imienia?

11-12-2018

Buksy na seluPolscy lekarze mordowali pacjentow zastrzykami pawulonu , ofiary tego ludobojstwa zostaly potraktowane gorzej niz karpie .

Rozwiń komentarze (38)