Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Kierowcy tirów mają dość. Na piątek zapowiadają strajk na wszystkich drogach

140
Podziel się:

Kierowcy tirów mają dość traktowania ich jako zło konieczne na drogach. Policja miała swoją akcję, w czasie której wzmogła kontrole samochodów ciężarowych, więc teraz oni wyrażą swoje niezadowolenie. W granicach prawa, ale na pewno odczują to inni użytkownicy dróg.

W sierpniu policjanci szczególnie wnikliwie kontrolowali tiry, co nie spodobało się kierowcom
W sierpniu policjanci szczególnie wnikliwie kontrolowali tiry, co nie spodobało się kierowcom (Jacek Bereźnicki)

Od 3 sierpnia trwa akcja "TIR", w ramach której policjanci prowadzą wzmożone kontrole na autostradach i drogach ekspresowych. Karzą mandatami kierowców tirów, którzy zbyt długo wyprzedzają na lewym pasie. Rezultaty trwającej od 3 do 8 sierpnia akcji policji to 3880 kontroli samochodów ciężarowych, w trakcie których ujawniono ponad 600 wykroczeń. W połowie przypadków kierowcy wyprzedzali mimo zakazu. W pozostałych utrudniali i tamowali przejazd na drogach szybkiego ruchu, m.in. przez bardzo długie wyprzedzanie.

Tirowcy mają dość i zapowiadają własny protest – informuje RMF FM.

Zobacz także: Trzy dni z życia kierowcy tira

Jazda w stylu włoskim

Na najbliższy piątek zapowiadają akcję „Protest69”, która w pewnym stopniu będzie przypominała strajk włoski. Kierowcy będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna, a więc 40 km/h w terenie zabudowanym i 60 km/h poza nim, zaś na autostradach zaledwie 69 km/h. Będą też unikać wyprzedzania na drogach dwujezdniowych.

- W połączeniu z niskimi prędkościami skutecznie zatamuje to prawe pasy ruchu, powodując niemałe utrudnienia w ruchu. Zwłaszcza na obwodnicach miast, czy przed węzłami – informuje branżowy serwis 40ton.net.

Pomysłodawcy zachęcają do umieszczenia na pojazdach logo akcji lub przywiązanie kamizelki odblaskowej do klamki albo lusterka.

Strajkują, bo czują się zaszczuci

Co skłoniło kierowców do protestu?

- Po pierwsze, chcąc wyrazić sprzeciw dla medialnej oraz policyjnej nagonki, na czele z akcją "TIR". Po drugie natomiast, chcą walczyć o zniesienie zakazów wyprzedzania lub przynajmniej zastąpienie ich zakazami godzinowymi. Tak, jak ma to miejsce w wielu innych krajach Europy – informuje 40ton.net.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(140)
Ja
5 lata temu
Płynność ruchu wzrosła dzięki zmniejszeniu prędkości. Dźwięk u je tirowcy jezdzijcie tak zawsze. Wszyscy powinniśmy zwolnić.
jas
5 lata temu
To teraz proponuje by złodzieje kradnący paliwo tirom na postoju też zorganizowali strajk, może TIRy się dołącza ? W końcu lubią wspierać tych co łamią przepisy :D
magnański wil...
5 lata temu
Bardzo uwielbiam kierowców ciężarówek i ich zachowanie - przecież ten przepis jest egzekwowany tylko dlatego aby nowodorobkiewicze nie złościli się, że muszą uważniej i dłużej jechać, aby dojechać do pracy jako kierownicy zmiany i dyrektorzy w swoich suwach i lepszych beemkach, żeby dalej gnębić rodaków pod dyktando żydowskie ! ALe kto z was ma rozum i o tym wie ?
cox
5 lata temu
I jak tam tirowcy? cala Polska zablokowana? Na Google Maps zieolono. Mozecie strajkowac tak codziennie?
Tomek
5 lata temu
Bardzo dobrze! Przyłączam się ! Lewy jest do wyprzedzania a nie do jazdy tak jak to robią kierowcy osobówek... Ostatnio w sobotę o godzinie 13 miałem kontrolę policyjna w miejscowości moskorzew jechałem bo wiozłem napoje inne niż alkoholowe i z zakazu byłem zwolniony, ale funkcjonariusze twierdzili inaczej i chcieli wlepić mi mandat a ja go nie przyjąłem i w tym momencie się na mnie uwzięli zaczęli kontrolować auto, czas pracy, czezwosc ale nie mieli się do czego przyczepić to potrzymali mnie godzinę i puścili a ja mandatu nie przyjąłem bo nic nie zrobiłem ! I tak jest zawsze szukają byle czego ... Ja jestem za całkowitym zniesieniem zakazów wakacyjnych choćby z tego powodu że kierowca TIRa też jest człowiekiem i ma dom do którego chce wrócić po ciężkiej pracy !
...
Następna strona