Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Kłopoty RUCH-u. Spółka traciła, zarząd - nie

53
Podziel się

Mimo olbrzymich strat RUCH SA ciągle wypłacał zarządowi ogromne pensje. Dodatkowo pieniądze spływały także na konto firmy zarządzającej, której właścicielem był prezes spółki.

bEhgnfYl

Problemy RUCH-u wyszły na jaw ponad dwa miesiące temu. Spółka przestała płacić wydawcom za sprzedawane tytuły. RUCH stracił płynność finansową.

W latach 2010-17 spółka straciła na swojej podstawowej działalności prawie 600 mln zł. Czyli regularnie traciła rocznie kilkadziesiąt milionów złotych. W tym samym okresie zarząd RUCH-u wypłacił sobie ok. 80 mln zł – informuje „Super Express”.

Zobacz także: Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy
bEhgnfYn

Zarobki prezesa Igora Chalupca do niedawna osiągały sumę 350 tys. zł miesięcznie. Poza tym RUCH wynajmował, mimo posiadania własnego zarządu, firmę zarządzającą Incentis, która należała do Chalupca. Spółka w latach 2010-16 miałą przelać na konto Incentis 34,5 mln zł. Za opłacenie usług Incentis oraz na pensje zarządu RUCH wydaje ok. 10 mln zł rocznie. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, rekordowy był 2015 r., kiedy wypłacono 12 mln zł (do tej sumy wliczone jest premia za poprzednie 12 miesięcy).

Ponadto w 2011 r. spółka wydała ponad 200 mln zł na obligacje... swojego właściciela, firmy Lureny Investments. Z tytułu tych papierów w 2017 r. Lurena była winna RUCH-owi 237,9 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhgnfYO
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(53)
Pucio
3 lata temu
O tym że ruch okrada także agentów z wypłat i fałszując salda na tych swoich kasach to już nie napisali.
ja
3 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce „Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize”. Niedawno opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami.
felek
3 lata temu
ten hału piec już w orlenie wywijał numery to co mu ruch....
bEhgnfYP
wizjoner
3 lata temu
Proponuję kioski zlikwidować, a jedynie słuszne wydawnictwa i gazety sprzedawać w niedziele pod kościołem. I wystarczy.
nie kod
3 lata temu
prezes ruchu na prezydenta!
...
Następna strona