Notowania

Koalicja z PO będzie jak nam darują odsetki

Poseł PSL ujawnia co myśli o Donaldzie Tusku i jego ministrach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: Jolanta Fedak może zachwiać małżeństwem PO - PSL? Mimo, że to kandydatka PSL-u na ministra. Podobno premier Tusk nie czuje do niej _ mięty _. *

*Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL: *Mogę tylko powtórzyć to, co mówię już od dłuższego czasu, że minister Fedak była jednym z najbardziej skutecznych ministrów w rządzie mijającej kadencji. Pomogła uratować budżet chociażby ograniczając emerytury pomostowe i robiąc porządek w OFE.

*Ale Platforma ma swojego kandydata do resortu pracy. O Michale Bonim od jego kolegów z PO usłyszałbym pewnie podobne peany. *

Akurat tu powiem krótko, nie ufam ministrowi Boniemu, tak jak ufam Jolancie Fedak.

*I Jolanty Fedak będziecie bronić jak lwy? *

Oczywiście, szkoda byłoby taką osobę stracić na te trudne czasy.

Wyborcom nie szkoda, nie dostała się do Sejmu.

Szkoda też, że nie będzie jej w Sejmie. Decyzje jednak ,co do rządu podejmie premier w uzgodnieniu z wicepremierem Pawlakiem. Oczywiście, jeśli ma trwać koalicja PO - PSL.

A ma trwać na 100 procent?

Na 100 procent to wiadomo, że kiedyś będziemy musieli zejść z tego łez padołu. Nigdy do końca nie ma 100 procentowej pewności, zanim to się nie stanie faktem. Ale to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

I nie martwi Was śniadanie Tuska z Millerem?

Nie ma strachu. W tym, że Tusk zaprasza Millera na śniadanie nie widzimy niczego złego. Być może nieraz warto też szukać poparcia dla naszych celów wśród klubów opozycyjnych. Stąd być może takie spotkanie. Może to nam w przyszłości pomóc. Ale na pewno nie będzie koalicji trójkowej.

Tego akurat jest Pan pewien na 100 procent?

Tego akurat tak.

To jaki posag Platforma z Tuskiem wniesie w to Wasze polityczne małżeństwo?

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, bo nie uczestniczę w tych rozmowach. Ale z tego co mi wiadomo, zachowamy status quo jeśli chodzi o liczbę ministerstw.

Czyli PSL dostanie trzy resorty. Gospodarka, rolnictwo i ...?

Chyba nie ma tutaj uwag, co do gospodarki i rolnictwa. Rzeczywiście jest problem i rozbieżność zdań, co do tego trzeciego resortu. Jak to się skończy dowiemy się po 8 listopada, a przed 22 wszystko będzie jasne.

Na drugiej stronie czytaj na co liczy PSL

Ale gdyby akurat było to ministerstwo infrastruktury, to kandydatem jest Janusz Piechociński?

On ma dobre papiery, bo to jest człowiek z ogromnym doświadczeniem w tym zakresie, natomiast kompetencje to nie wszystko. Piechociński musi najpierw uzyskać rekomendacje PSL, Pawlaka, później premiera Tuska i PO. Ale na razie to jest gdybanie.

Jest jakiś konflikt w PSL-u między ministrem Sawickim a premierem Pawlakiem?

Gazety już na siłę wciskają nam takie scenariusze, jak może być konflikt, jak oni tyle lat ze sobą współpracują. Nie ma żadnych konfliktów. Nic a nic.

*Komornik dorwał się do Waszego konta. *

Cały czas była wstrzymywana decyzja odnośnie naszego wniosku, w którym prosimy o rozłożenie nam tego długu na raty i ewentualnie o umorzenie odsetek. Decyzję wstrzymywano, ponieważ złożyliśmy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, niestety nie uzyskaliśmy poparcia w TK. Więc teraz ruszyła normalna administracyjna procedura.

Mam nadzieję, że tutaj fiskus będzie na tyle łaskawy, że takiemu dłużnikowi jak my przynajmniej umorzy odsetki i rozłoży dług na raty. Przecież to tylko jeden głupi błąd z kampanii 2001 roku. Skarbówka i tak już na nas zarobiła ponad 60 milionów złotych, nie wypłacając nam przez 4 lata subwencji. Ale damy sobie radę.

A nie myślał Pan, że Tusk i PO ma dzięki temu taką kartę przetargową w negocjacjach o koalicji?

Powiem szczerze, dziwne, że sprawa nie została załatwiona już w ciągu tych minionych czterech lat, kiedy byliśmy razem w koalicji. Mam nadzieję, że już teraz szybko to pójdzie i Skarb Państwa tak pazerny nie będzie.

Nie chciałbym natomiast, żeby było to na zasadzie przyłożenia pistoletu do skroni i trzymaniu nas na muszce przez Rostowskiego bądź Tuska. Bo wtedy taka koalicja nie ma żadnego sensu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t160803.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/czlowiek;tuska;zapewnia;nie;zapomnimy;o;obietnicach,102,0,932710.html) Człowiek Tuska zapewnia: Nie zapomnimy o obietnicach Michał Boni mówi o możliwych, przyszłych koalicjach. Daje do zrozumienia, że sojusznik jest tylko jeden.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;koalicja;po;z;psl;zagrozona;przez;klotnie;liderow,1,0,953857.html) Kłótnia liderów zagraża koalicji PO-PSL? Waldemar Pawlak i Marek Sawicki walczą ze sobą i podbijają stawkę zawarcia koalicji z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t90200.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opuszcza;komorowskiego;i;ujawnia;tajemnice;platformy,250,0,951802.html) Opuszcza Komorowskiego i ujawnia tajemnice Platformy Minister typuje przyszłych szefów resortów oraz klubu partii w Sejmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t160784.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pawlak;stawia;warunki;tuskowi;chce;dwa;razy;wiecej,232,0,935144.html) Pawlak postawił ostre warunki premierowi Premier kompletuje rząd, a koalicjant wybiera resorty. _ Rolnictwo, praca i gospodarka to za mało _.
Tagi: michał boni, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz