Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Kodeks w wielu punktach ogranicza wolność pracownika". Poważne ostrzeżenie przed pomysłami komisji [WIDEO]

"Kodeks w wielu punktach ogranicza wolność pracownika". Poważne ostrzeżenie przed pomysłami komisji

 

 

Nowe pomysły prawników ws. prawa pracy mogą ograniczyć wolność Polaków. Ostrzega przed tym wiceszefowa komisji kodyfikacyjnej, która jako jedyna złożyła zdanie odrębne do przygotowanego projektu.

- Kodeks w wielu punktach ogranicza wolność pracownika, m.in. ze względu na bardzo mocny zakaz konkurencji. Pracodawca będzie mógł zakazać pracownikowi wykonywania jakiejkolwiek pracy u konkurencji. To mogę zrobić zarządzeniem,albo regulaminem. W umowie mogę pójść dalej i podpisać w umowie z pracownikiem zobowiązanie, że jemu w ogóle nie wolno pracować, całkowicie zabraniam działalności gospodarczej i pracy na innym etacie, co oznacza "jesteś tylko mój" - przyznała w rozmowie z "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch.

W ocenie prawniczki, pomysły komisji kodyfikacyjnej wynikają z "niezrozumienia polskiego systemu". - Średnia płaca to nie jest 4 tys. euro i nie możemy nie myśleć o tych, którzy muszą dorabiać - dodaje.

Czytaj także
Polecane galerie
ryh
2018-03-18 12:28
co to za przekret panstwowy ze nie mozna samemu bez specjalnch płatnych podpisow nie mozna zlozyc VAT-7
ryh
2018-03-18 12:25
korporacje zagraniczne za male gratyfikacje robia w Polsce co im sie podoba . I tym sposobem zniszcza Polske w kazdej dziedzinie bardzo szybko
laszka
2018-03-18 11:29
Przestańcie się tym przejmować, to są projekty dla ich suwerena, nieudacznego, słabo mobilnego, takiego który sam o siebie nie potrafi zadbać. To propozycje dla ludzi o duszy niewolnika, który wszystko łyknie, co mu jego władza każe.
Pokaż wszystkie komentarze (76)