Notowania

Kolejne kilometry ekspresówki z Poznania do Wrocławia oddane

GDDKiA w piątek oddała do użytku 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 między Lesznem a Radomickiem. Cała trasa Poznań - Wrocław ma być gotowa w przyszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tak wygląda trasa łącząca dwa duże miasta

- Oddaliśmy dziś do ruchu 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Radomicka do Leszna. Jest to kolejny fragment drogi ekspresowej łączącej Poznań z Wrocławiem. Całą trasą pojedziemy w przyszłym roku, po oddaniu do użytku trzech realizowanych odcinków. Dzięki nowo oddanej trasie kierowcy zaoszczędzą co najmniej kilkanaście minut. Ponad 19-kilometrowy odcinek Radomicko - Leszno łączy się z oddanym na początku października br. odcinkiem Leszno - Kaczkowo (9,5 km) co pozwala ominąć zakorkowane centrum Leszna – informuje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Realizacja S5 na odcinku od Radomicka do Leszna kosztowała ponad 443 mln zł. W ramach inwestycji wybudowana została dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod dobudowę trzeciego pasa. Powstały dwa węzły drogowe: Święciechowa i Leszno Zachód umożliwiające połączenie z drogami lokalnymi oraz DK12 Wschowa - Leszno - Gostyń.

Firmy uciekają z placów budowy nowych dróg

Zbudowano dwa miejsca obsługi podróżnych, 16 obiektów inżynierskich, sieć dróg dojazdowych i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Aby zapewnić przejezdność w ciągu drogi krajowej nr 5 na połączeniu z oddanym odcinkiem S5 kierowcy, skorzystają z przejazdu przez węzeł Lipno realizowany w ramach kolejnego kontraktu.

- Nowy odcinek trasy S5 nie tylko skróci czas przejazdu i poprawi komfort podróży. Nie bez znaczenia jest także korzyść dla mieszkańców Leszna i Lipna, ponieważ zdecydowanie zmniejszy się ruch tranzytowy w tych miejscowościach, co spowoduje zmniejszenie hałasu i zanieczyszczeń powietrza oraz zwiększy bezpieczeństwo na lokalnych drogach - zapewnia GDDKiA w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, budowa dróg, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2018

MikeCzyli szczęśliwie 6 lat po Euro mamy kolejny kawałek obiecanej drogi. Już nie dodam ze (mam nadzieje chwilowo) wydłuży to o kolejne 20 km odcinek bez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)