Notowania

rosja
20.10.2014 11:10

Kommiersant: Rosja szykuje kolejne embarga

Rosja może wkrótce wprowadzić embargo na import części samochodowych. Do takich wniosków doszli dziennikarze Kommiersanta, analizując wypowiedzi przedstawicieli ministerstw: handlu i rozwoju gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosja może wkrótce wprowadzić embargo na import części samochodowych. Do takich wniosków doszli dziennikarze _ Kommiersanta _, analizując wypowiedzi przedstawicieli ministerstw: handlu i rozwoju gospodarczego.

W odróżnieniu od embarga na produkty spożywcze, tym razem Moskwa nie zamierza wprowadzać zakazu wwozu, ale zakaz wykorzystywania przez rodzime firmy produktów pochodzących z importu. Chodzi o produkcję metalurgiczną, głównie części samochodowe.

Według _ Kommiersanta _, została już przygotowana dyrektywa zakazująca zakupu tego typu produkcji, za wyjątkiem tej, która nie ma rosyjskich zamienników. Zakaz importu dotyczyć będzie tych firm, w których udział państwa przekracza 50 procent. Nie zostanie on też wprowadzony ogólnymi przepisami, ale będzie realizowany poprzez odpowiednie zalecenia dla zarządów spółek.

_ Kommiersant _ przypomina, że kraje Unii Europejskiej, USA i Kanada od początku kryzysu ukraińskiego nakładają sankcje na Rosję. Można więc przypuszczać, że nowe ograniczenia zostaną wprowadzone właśnie wobec tych państw. Według gazety, dyrektywa zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja rozszerza embargo. Tym razem na... Rosja rozszerza embargo na import mięsa z Unii Europejskiej.
Embargo widać już w rosyjskich sklepach Po niemal trzech tygodniach obowiązywania embarga na import owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii jego skutki zaczynają dostrzegać klienci.
Kreml przygotował nowe sankcje na USA i UE Rząd Dmitrija Miedwiediewa przekazał już stosowne propozycje prezydentowi Władimirowi Putinowi.
Komisja Europejska obiecuje pomoc rolnikom Jak daleko idące będą skutki rosyjskich działań zależy od Unii Europejskiej - przekonują eksperci.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz