Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Obama zaprasza liderów G7 i UE na spotkanie w sprawie Ukrainy

0
Podziel się

Spotkanie ma się odbyć na marginesie szczytu ws. bezpieczeństwa atomowego i skoncentruje się na działaniach, jakie kraje te mogą podjąć w odpowiedzi na wydarzenia na Ukrainie.

Konflikt na Ukrainie. Obama zaprasza liderów G7 i UE na spotkanie w sprawie Ukrainy
(willwhitedc/CC/Flickr)
bEpBGXSd

Prezydent USA Barack Obama zaprasza przywódców państw G7 i Unii Europejskiej na spotkanie w Hadze w przyszłym tygodniu w celu omówienia dalszych działań w sprawie Ukrainy - poinformował dziś Biały Dom.

Spotkanie ma się odbyć na marginesie szczytu ws. bezpieczeństwa atomowego i skoncentruje się na działaniach, jakie kraje te mogą podjąć w odpowiedzi na wydarzenia na Ukrainie - przekazała rzeczniczka Białego Domu Caitlin Hayden.

W skład grupy G7 wchodzą: Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia i Wielka Brytania. Grupa już wcześniej zawiesiła przygotowania do szczytu G8 (państwa G7 plus Rosja), który miał się odbyć w czerwcu w Soczi.

bEpBGXSf

Dziś prezydent Rosji Władimir Putin podpisał traktat o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej. W niedzielę na Krymie odbyło się referendum, w którym za przyłączeniem półwyspu do Rosji opowiedziało się blisko 97 proc. głosujących.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpBGXSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)