Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Strefie Gazy. Watykan: niedopuszczalna przemoc wobec cywilów

0
Podziel się:

Stały obserwator Watykanu w siedzibie ONZ w Genewie arcybiskup Silvano Tomasi oświadczył dziś: Przemoc nigdy się nie opłaca, przemoc przyniesie tylko dalsze cierpienie, zniszczenie i śmierć.

Konflikt w Strefie Gazy. Watykan: niedopuszczalna przemoc wobec cywilów
(PAP/EPA)

Watykan uznał za niedopuszczalną przemoc i łamanie praw człowieka wobec cywilów w Strefie Gazy. Przypomniano, że większość zabitych Palestyńczyków to niewinne ofiary cywilne. Stolica Apostolska zaapelowała też o powstrzymanie ataków na Izrael.

Stały obserwator Watykanu w siedzibie ONZ w Genewie arcybiskup Silvano Tomasi oświadczył dziś: _ Przemoc nigdy się nie opłaca, przemoc przyniesie tylko dalsze cierpienie, zniszczenie i śmierć oraz uniemożliwi pokojowi stać się rzeczywistością _.

W wypowiedzi na forum ONZ podczas specjalnej sesji na temat eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego abp Tomasi podkreślił, że _ głos regionu zdaje się być zagłuszony przez szczęk broni _.

_ Przemoc prowadzi donikąd zarówno teraz, jak i w przyszłości. Wyrządzanie krzywd i łamanie praw człowieka, zwłaszcza prawa do życia, do pokoju i bezpieczeństwa sieje świeże nasiona nienawiści i urazy _- mówił dyplomata, cytowany przez Radio Watykańskie. Wyraził przekonanie, że _ nie będzie zwycięzców w obecnej tragedii _, bo przyniesie ona jedynie dalsze cierpienie.

Następnie arcybiskup Tomasi zauważył, że _ większość ofiar to cywile, którzy zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym powinni być chronieni _. Przytoczył dane ONZ, wskazujące że 70 procent zabitych Palestyńczyków to niewinni cywile.

_ To jest nie do przyjęcia, podobnie jak rakiety skierowane w cywilne cele w Izraelu _- dodał watykański dyplomata.

_ Sumienia - zauważył - są sparaliżowane przez klimat przedłużającej się przemocy, która stara się narzucić rozwiązanie przez unicestwienie drugiego _.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)