Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kowalczyk: założenia dotyczące jednolitego podatku przedstawimy 30 listopada

1
Podziel się:

- Założenia w zakresie ujednoliconej daniny, łączącej podatek dochodowy (PIT) i składki na ubezpieczenia społeczne i na Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) - zostaną przedstawione 30 listopada, zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Kowalczyk: założenia dotyczące jednolitego podatku przedstawimy 30 listopada
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

- Założenia w zakresie ujednoliconej daniny, łączącej podatek dochodowy (PIT)
i składki na ubezpieczenia społeczne i na Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), zostaną przedstawione 30 listopada - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

- Założenia dotyczące projektu ustawy o jednolitym podatku przedstawimy 30 listopada - powiedział Kowalczyk dziennikarzom w Sejmie. Money.pl już w czwartek o tym informował.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze wyliczenia będą omawiane podczas posiedzenia Rady Ministrów w najbliższy wtorek.

W październiku wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapewniał, że ujednolicona danina nie będzie wiązała się ze wzrostem fiskalizmu. Według niego, wdrożenie tego rozwiązania nie sprawi, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stanie się mniej opłacalne niż np. w Czechach.

Na początku października Kowalczyk informował, że ujednolicona danina wejdzie w życie w 2018 r., a rozwiązanie to będzie neutralne dla budżetu. Podkreślał wówczas, że wzrost obciążeń będzie dotyczył zarabiających powyżej 120 tys. zł rocznie, ponieważ te osoby nie płacą obecnie składek na ZUS od części dochodu. Dodał też, że w nowej formule pozostawione będą ulgi na dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
fdgr44 44
6 lat temu
80% podatku dla najbogatszych !! Yeaaaaa!!!