Notowania

kolej
26.08.2018 08:37

Krajowy Program Kolejowy rozwija się świetnie, uważa ministerswo. W tym roku jeszcze przetargi na 9 mld

Resort infrastruktury jest zadowolony z postępu Krajowego Programu Kolejowego. Wiceminister Bittel powiedział, że zaawansowanie projektu jest na 60 proc. Jeszcze w tym roku zapowiada przetargi na 9 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL KOSC/REPORTER)
Blisko 67 mld zł ma zostać wydanych do 2023. Dzięki środkom, wiadukty mają zastąpić tradycyjne przejazdy kolejowe

- Realizacja Krajowego Programu Kolejowego jest zaawansowana w 60 proc. Wartość prac zrealizowanych i tych będących w trakcie realizacji to 38,5 mld zł - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury. Łączna wartość wszystkich inwestycji w ramach KPK to 67 mld zł. Pieniądze mają być wydane do końca 2023 roku.

*Polska kolej przyspiesza. Miliardy złotych do wydania. Zobacz wideo: *

- W realizacji są inwestycje wartości ok. 32 mld zł. Wartość inwestycji zrealizowanych to 6,5 mld zł - dodał wiceszef resortu infrastruktury. Gigantyczne projekty mają ruszyć w ramach KPK jeszcze w tym roku. Bittel zapowiada, że spółka PKP PLK jeszcze w 2018 roku rozpisze przetargi na niemal 9 mld zł. Na cały program składa się ok. 220 projektów. Zakładają one modernizację ponad 9 tys. km torów kolejowych. Główny cel programu to skrócenie przejazdu polskich pociągów. W ramach KPK powstaną nowe wiadukty, które mają sukcesywnie zastępować tradycyjne przejazdy. Unowocześniane mają być też systemy zarządzania ruchem pociągów.

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kolej, krajowy program kolejowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-08-2018

pasazerCo ludzi obchodza organizowane przetargi i wydawane kwoty.Pasazerowie oczekuja rozsadnego dzialania i efektow a nie propagandy i reklamy.Na trasie … Czytaj całość

26-08-2018

goscTo 1 km kosztuje 1 000 000 /milion / chyba dobra zmiana przesadzila skad te ceny zlodzieje kasa dla rydzyka

26-08-2018

WojtekChwalenie się wydawaniem pieniędzy jest dosyć komiczne - a co z efektami tych inwestycji? Jak na razie, to podróże na wielu trasach ciągle się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)