Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lasy państwowe
17.04.2015 11:17

Lasy Państwowe w dobrej kondycji. Będą zatrudniać

Rocznie zatrudnienie ma tam znaleźć od 200 do nawet 400 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lasy Państwowe)

Ponad 45 milionów złotych zarobiły w ubiegłym rok Lasy Państwowe. Mimo konieczności wpłaty do budżetu państwa 1,6 miliarda złotych, firma zapowiada zatrudnienie dodatkowych pracowników. Zdaniem szefa Lasów Państwowych Adama Wasiaka (na zdjęciu), to dużej mierze zasługa masowych odejść leśniczych na emeryturę.

Wasiak szacuje, że Lasy zatrudnią około 200 do 400 osób rocznie. W tym roku przedsiębiorstwo przyjmie ponad 300 pracowników. W najbliższych 2 - 3 latach nastąpi kulminacja odejść na emeryturę. Co roku z tego prawa skorzysta około 700 - 800 pracowników. Obecnie w firmie pracuje ponad 25 tysięcy osób.

Odpowiedzialny za finanse Lasów Państwowych, Krzysztof Janeczko podkreśla, że wpłata, w ciągu dwóch lat 1,6 miliarda złotych ograniczyła inwestycje przedsiębiorstwa. Firma ma już zabezpieczone środki na wpłatę kolejnej transzy. Na rzecz tej wpłaty przeznaczono też większość wyniku finansowego za ubiegły rok.

Od 2016 roku Lasy Państwowe, poza płaconymi podatkami, będą dokładać do budżetu państwa 2 procent od sprzedaży drewna. Leśnicy szacują, że będzie to około 140 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
135-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Premier Ewa Kopacz oraz minister środowiska Maciej Grabowski wzięli w czwartek udział w uroczystościach 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Wasiak oddała odprawę na cele dobroczynne Nowa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak dostała 510 tys. zł, dostała w ramach odprawy z PKP SA.
Microsoft będzie zatrudniał autystyków na pełen etat Już w przyszłym miesiącu gigant z Redmond uruchomi pilotażowy program rekrutacyjny, którego celem jest zwiększenie różnorodności wśród pracowników. "Nasi klienci są zróżnicowani i my sami też musimy tacy być" - mówi Mary Ellen Smith, wicedyrektorka działu operacji w firmie Microsoft.
Tagi: lasy państwowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz