Notowania

Nowa sieciówka przymierza się do wejścia do Polski

Szwedzki koncern odzieżowy Lindex szuka partnera w naszym kraju i od jesieni chce ruszyć ze sklepami w Polsce. Firma wprawdzie już ma trzy sklepy na naszym rynku, ale teraz myśli o prawdziwej ekspansji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Jeden ze sklepów sieci w Wielkiej Brytanii

Koncern działa w 18 krajach, gdzie ma ponad 500 sklepów - pisze środowy "Puls Biznesu".Działa także w Polsce, choć jest mało widoczny. Czeski oddział spółki otworzył łącznie trzy sklepy: w Wałbrzychu, Bytomiu i Gliwicach. Doświadczenia z tych placówek okazały się na tyle obiecujące, że Szwedzi chcą mocniej pokazać się na naszym rynku.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. Przez to w sklepach będzie drożej

Wkrótce sieć zacznie poszukiwania partnera w Polsce a na jesieni chce ruszyć ze sprzedażą z kopyta. - Mówimy nie o kilku sklepach, ale ekspansji i dlatego chcielibyśmy mieć jednego partnera, który zajmie się tymi trzema sklepami oraz nowo otwieranymi, franczyzowymi. Obecnie działające placówki przekonują nas, że Polska to ciekawy rynek. Lokalny partner posiadający dużą wiedzę o rynku jest tutaj nieodzowny - mówi cytowany przez gazetę Johan Isacson z koncernu.

Cenowo Lindex to ta sama półka co H&M. Sklepy sieci mają się pojawić w całej Polsce, w centrach handlowych, a także w tradycyjnych lokalach, przy ulicach. Sieć chce kierować swoją ofertę głównie do kobiet, choć ma też asortyment dla mężczyzn i dzieci. Lindex chlubi się, że ponad połowa jego produktów jest wykonanych z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Tagi: handel, sklepy odzieżowe w polsce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

Magdaciekawe czy burki też będą sprzedawać tak jak w szwecji...

14-02-2018

fasfsPowiedziałbym , że przespali własciwy moment. Galeria handlowe juz praktycznie pobudowane i lokale powynajmowane.

14-02-2018

hfjjPrzecież lindex w Katowicach był i się zmył... co niektóre ciuchy ok ale cena przebija h&m o 2-3 razy (nie żebym kochała h&m). Więc może i chce zdobyć … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)