Notowania

linkedin
18.11.2016 11:15

Rosja zablokowała LinkedIn. Apel ambasady USA

Decyzja rosyjskich władz o zablokowaniu dostępu do serwisu LinkedIn stwarza precedens, który może być wykorzystywany do blokowania innych działających w Rosji serwisów - powiedział przedstawiciel ambasady USA w Moskwie, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marc Veraart / Flickr (CC BY-ND 2.0))

- USA są głęboko zaniepokojone. Apelujemy do Rosji o bezzwłoczne przywrócenie dostępu do LinkedIn - powiedział przedstawiciel amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

Roskomnadzor, rosyjska służba nadzoru w sferze łączności, poinformowała w czwartek, że wysłała dostawcom internetu nakaz zablokowania serwisu. Według tego urzędu, LinkedIn narusza nowe przepisy o lokalizacji danych osobowych, gdyż nie przeniósł serwerów do Rosji; powołano się też na przypadki wycieku danych osobowych.

W czwartek Kreml poinformował, że decyzja Roskomnadzoru jest zgodna z prawem, a prezydent Władimir Putin nie zamierza interweniować.

Ustawa o lokalizacji danych osobowych, obowiązująca w Rosji od jesieni ub. roku, wymaga, by wszystkie firmy, których celem jest współpraca z rosyjskimi użytkownikami, rejestrowały, gromadziły i przechowywały dane osobowe obywateli Rosji w bazach danych na terytorium tego kraju.

Serwis wyraził zainteresowanie spotkaniem z rosyjskimi władzami. Mediator Kremla ds. związanych z internetem German Klimenko powiedział, że znalezione zostanie rozwiązanie mające na celu odblokowanie LinkedIn. Zasugerował, że nowe przepisy mogą zostać zmienione.

Dane osobowe i ich wykorzystywanie to wyjątkowo drażliwa kwestia w Rosji, gdzie władze w ostatnich latach wprowadziły różne przepisy wzmacniające kontrolę nad internetem i serwisami społecznościowymi, które stały się kluczowe dla opozycji.

LinkedIn to serwis kontaktów biznesowo-zawodowych, który ma ponad 467 mln użytkowników na świecie, w tym ponad 6 mln w Rosji. Według ekspertów zablokowanie LinkedIn w Rosji uderzy głównie w menedżerów wyższego szczebla i pracowników wąskich specjalności.

Tagi: linkedin, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2016

POlakWyłączyć Rosjanom internet w ogóle. Popierają dyktatora Putina to niech cierpią Proste a nie cackać się z nimi

18-11-2016

edecCiekawe dlaczego amerykański rząd zajmuje się sprawą jednej prywatnej firmy ? Przecież to linkedin powinien się zajmować rozmową z Rosjanami a nie … Czytaj całość

18-11-2016

antyklerykałz katofaszystami USA należy "rozmawiać" ich metodami , tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (23)