Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Lotnisko Chopina z mocnym wynikiem. 8 mln pasażerów w pół roku

4
Podziel się

Milion pasażerów więcej na Okęciu w 2018 roku w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Liczba pasażerów stołecznego portu rośnie.
Liczba pasażerów stołecznego portu rośnie. (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDKsBdVh

Lotnisko Chopina obsłużyło w pierwszej połowie roku o milion pasażerów więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Warszawski port odprawił lub przyjął blisko 8 mln pasażerów.

Okęcie może pochwalić się mocnym wynikiem. Tylko w czerwcu 2018 roku stołeczny port lotniczy obsłużył 1,7 mln podróżnych. W całej pierwszej połowie roku, ich liczba urosła do blisko 8 mln. To o wzrost o 20,3 proc. - informuje Lotniska Chopina.

bDKsBdVj

W ruchu krajowym z portu skorzystało 820 tys. osób. Dane te pokazują m.in., że pozycja warszawskiego lotniska jako atrakcyjnego punktu przesiadkowego w tej części Europy nieustannie wzrasta - informuje spółka.

- Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie – mówi Hubert Wojciechowski, Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. - W okresie styczeń-czerwiec liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o blisko 15 procent w porównaniu z rokiem 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Hubert Wojciechowski.

Zobacz także: Ryanair odwoła setki lotów. Początek problemów przewoźnika?

Port do swojej oferty dołożył 7 połączeń do: Bordeaux, Dubrownika, Hanoweru, Norymbergi, Kowna, Skopje i Singapuru. Zwłaszcza ten ostatni kierunek jest bardzo istotny z punktu widzenia ruchu do Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii.

bDKsBdVp

Jak informuje lotnisko, połowie 2018 roku port ma swojej ofercie 123 regularne kierunki do 52. państw, obsługiwane przez 33. przewoźników. Uwzględniając także loty czarterowe ze stołecznego lotniska polecieć można w sumie w 178. kierunkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKsBdVK
KOMENTARZE
(4)
koliber
3 lata temu
Lotnisko w ciągu 5 lat podwoiło ruch. Czyli co? Jarek miałby rację? CPK należy budować jak najszybciej zanim Berlin przejmie pasażerów. Nawet w tempie o połowę mniejszym czyli 10% Okęcie musiałoby w 2030 przyjąć 50mln pasażerów co jest infrastrukturalnie niemożliwe. Obecny max, 20mln, zostanie osiągnięty prawdopodobnie w 2020, Modlin max 5 mln. CPK w tempie 10% osiągnie max już w 2038 (100 mln pasażerów). Średnie wrosty 10% w przeciągu 10-15 lat jużbyły notowane. Taką średnią ma obecnie Chopin z ostatnich 6 lat. Gdyby przyjąć najbardziej szalony scenariusz czyli 20% rocznie jak ostatnie dwa lata. To gdyby już jutro powstało CPK to swój max osiągnięłoby w 2027 roku czyli zanim jeszcze powstanie. Ktoś jeszcze ma wątpliwości?
kolo
3 lata temu
Dawać tez CPK jak najszybciej
werso
3 lata temu
a wszysto to kosztem okolicznych mieszkancow , halas jest juz nie do wytzrmania !!
bDKsBdVL
Wacek
3 lata temu
A co z Wizzarem który zapełnia 40-60% ruchu na Okęciu? To dla niego mamy wydać tyle kasy na CPK ??? Jakieś pytania mądrale ..!?