Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotnisko w Poznaniu zamknięte przez 3 tygodnie

0
Podziel się:

Lotnisko na Ławicy zostanie zamknięte o 8:00 rano. Powodem jest remont portu lotniczego.

Lotnisko w Poznaniu zamknięte przez 3 tygodnie
(Emilio Labrador / Flickr (CC BY 2.0))
bEskahCJ

Od poniedziałku rozpoczyna się 3-tygodniowa przerwa w lataniu z poznańskiego lotniska. Powodem jest remont portu lotniczego.

Lotnisko na Ławicy zostanie zamknięte o 8:00 rano. Przed tą godziną muszą wystartować samoloty do Monachium i do Warszawy - mówi dyrektor strategii i rozwoju poznańskiego portu Michał Drzycimski.

Lotnisko obsłuży też trzy turystyczne loty czarterowe. Jeśli pogoda na to pozwoli i nie będzie opóźnień to od 8.00 rano droga startowa zostanie zamknięta.

bEskahCL

Większość przewoźników nie będzie oferowała alternatywnych lotów. - Poznań na 3 tygodnie zniknie z ich siatki połączeń - mówi wiceprezes lotniska Grzegorz Bykowski. Czterech głównych przewoźników: LOT, SAS, Lufthansa oraz RyanAir zrezygnowało na 3 tygodnie z lotów do Poznania.

Z kolei WizzAir będzie lądował we Wrocławiu, a pasażerowie będą dowożeni do Poznania komunikacją zastępczą. Linie czarterowe będą woziły pasażerów do Zielonej Góry lub Bydgoszczy.

Podczas remontu zostanie wykonana instalacja odwadniająca, będzie zamontowane dodatkowe oświetlenie osiowe pasa startowego, a jego powierzchnię pokryją 3 nowe warstwy asfaltobetonu. Powrót samolotów zaplanowano na 11 października.

bEskahDm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)