Notowania

Przejdź na
dynamika pkb w polsce
21.11.2015 12:34

Mateusz Morawiecki wierzy, że gospodarka będzie rosła coraz szybciej

Nowy wicepremier i minister rozwoju stwierdził, że możliwy jest w wzrost PKB w tempie powyżej 4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki chciałby, żeby PKB rósł w tempie powyżej 4 procent.

- Wierzymy, że poprzez inwestycje, eksport będziemy w stanie nie tylko doprowadzić do wzrostu PKB przewyższającego dzisiejsze założenia, ale również do zrównoważonego i zdrowego wzrostu - powiedział Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w sobotę w spotkaniu organizowanym przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Podkreślił, że wzrost gospodarczy powinien być zdrowy, to znaczy opierać się na inwestycjach, które tworzą produkty o wartości dodanej, produkty innowacyjne.

- Po drugie promocja polskiego eksportu jest aksjomatem naszej polityki gospodarczej na najbliższych kilka lat, od którego nie odejdziemy. Chcemy przede wszystkim koncentrować się na tym, aby pomagać naszym eksporterom - stwierdził Morawiecki. Dodał, że powinno pomagać się również polskim firmom, które chcą kupować przedsiębiorstwa za granicą, poszukując nowych rynków zbytu.

Pytany przez dziennikarzy, powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji co do wyboru wiceministrów w resorcie rozwoju.

Ministerstwo Finansów, opracowując przyszłoroczne dochody budżetu, założyło, że PKB wzrośnie w ujęciu realnym o 3,8 procent. Według danych GUS, PKB w trzecim kwartale tego roku wzrósł o 3,4 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Tagi: dynamika pkb w polsce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz