Notowania

Mateusz Morawiecki ma plan. Chce wywołać polską falę przedsiębiorczości

Wicepremier w ten sposób odniósł się do przyjętej niedawno przez rząd "konstytucji biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
- To prawo musi wejść do serc i umysłów naszych kochanych urzędników - powiedział wicepremier.

- Moim wielkim pragnieniem byłoby, żebyśmy mogli pomimo tego gorsetu regulacji - głównie europejskich, bo stamtąd 70 proc. legislacji do nas przychodzi - wywołać polską falę przedsiębiorczości i skłonić mikroprzedsiębiorców, by uwierzyli w polski kapitalizm - powiedział wicepremier Morawiecki w wywiadzie dla money.pl.
Wicepremier w ten sposób odniósł się do przyjętej niedawno przez rząd "konstytucji biznesu", czyli pakietu ustaw, które mają poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej oraz stosunki przedsiębiorców z administracją publiczną.

- To jest prawo, ale ono musi również wejść do serc i umysłów naszych kochanych urzędników - powiedział, komentując przywrócenie zasady "co nie jest zabronione, jest dozwolone".

Wicepremier wypowiedział się także na temat szykowanej reformy emerytalnej, czyli wprowadzenia systemu Pracowniczych Programów Kapitałowych.

- To będzie zasób oszczędności, który zdecydowanie wzmocni rynek kapitałowy i z całą pewnością będziemy szli w tym kierunku - zadeklarował. - Na rynku kapitałowym pojawi się dodatkowe kilkanaście miliardów, których nie było wcześniej - podkreślił.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2017

GoldZUS to jest wielki przekręt .4 pracujących składa się po 1200 zł {4800 zł }miesięcznie na emeryta pobierającego 2400 zł ,ale ten emeryt pobiera swoje … Czytaj całość

17-11-2017

kakajasne jak słońce. dojny minister chce "wykończyć małych przedsiębiorców" nawet za komuny nie było takiego syfu … Czytaj całość

17-11-2017

WacekMORAWIECKI TO OSZUST !!! ZUS DLA MIKROFIRM MIAŁBYĆ PŁACONY PROPORCJONALNIE A NIE PONAD 1200ZŁ. NIE PODOBA MU SIĘ ŻEBY LUDZIE PRACOWALI NA WŁASNĄ RĘKĘ. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (213)