Notowania

przemysł
24.06.2018 15:53

Mercedes zatrudni 2 razy więcej pracowników w fabryce silników w Jaworze. Ukończono już prace budowlane

Firma utworzy w nowej fabryce dodatkowych 500 miejsc pracy. Jak czytamy w komunikacie, decyzję taką podjęto z uwagi na "wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne czterocylindrowe silniki".

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras.)
22 czerwca, Jawor. Ceremonia zawieszenia wiechy z udziałem minister Jadwigi Emilewicz.

Pracę w nowej fabryce silników Mercedesa w Polsce znajdzie ponad tysiąc osób, czyli dwa razy więcej, niż początkowo zapowiadano. Taka deklaracja padła podczas uroczystości zawieszenia wiechy z udziałem minister przedsiębiorczości Jadwigi Emilewicz.

Mercedes-Benz Cars zakończył już prowadzone od stycznia prace budowlane na terenie fabryki silników w Jaworze. Ukończona została największa hala produkcyjno-montażowa. Z tej okazji firma zorganizowała uroczystość zawieszenia wiechy.

Przy tej okazji ogłoszono, że firma utworzy w nowej fabryce dodatkowych 500 miejsc pracy. Jak czytamy w komunikacie, decyzję taką podjęto z uwagi na "wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne czterocylindrowe silniki". Więcej informacji na ten temat nie podano.

Fabryka w Jaworze będzie produkować czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, które trafią do zakładów Mercedes-Benz Cars na całym świecie.

Jak informuje firma, na wysoce elastycznych liniach produkcyjnych, pozwalających szybko reagować na zapotrzebowanie rynku, mają powstawać różne warianty silników wraz ze skrzyniami korbowymi. - Jawor będzie naszym punktem odniesienia w zakresie zielonej, zaawansowanej technologicznie produkcji - zapewnił Frank Deiß, szef produkcji zespołów napędowych Mercedes-Benz Cars.

- Branża motoryzacyjna jest kluczową gałęzią polskiego przemysłu i dlatego bardzo dobrze się stało, że firma o tak długiej tradycji i prestiżu zdecydowała się na uruchomienie produkcji silników w naszym kraju - stwierdziła obecna podczas uroczystości minister Jadwiga Emilewicz.

- Mówi się, że silnik jest sercem samochodu. Wkrótce duża część serc niemieckich samochodów będzie pochodziła z Polski - podkreśliła. - Inwestycja Daimler AG z pewnością przyczynia się do wzmocnienia stosunków handlowych między Polską a Niemcami - dodała.

Powierzchnia produkcyjna jaworskiej fabryki wynosi 180 tys. m kw., czyli o 40 tys. m kw. więcej, niż pierwotnie planowano, a zakłady mieszczą się na terenie liczącym 50 hektarów. Seryjna produkcja silników w Jaworze ma się rozpocząć w 2019 roku, a obsługiwać ją będzie ponad 1000 osób. Pomoc publiczna dla inwestora wyniesie ok. 80 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: przemysł, fabryka mercedesa w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2018

joxMorawiecki dopłacił do tej montowni 80 mln w gotówce (nie licząc wieloletnich ulg w podatkach), które ukradł uczciwie pracującym polskim … Czytaj całość

24-06-2018

Kara śmierciStrefy ekonomiczne to skandal! Czyste nieowlnictwo, wolna ręka dla wyzysku, robota za minimum egzystencjalne! Nie dosć że są dofinansowani państwo to … Czytaj całość

24-06-2018

joxMorawiecki, oddaj 80 mln, które ukradłeś Polakom i dołożyłeś do interesu tej niemieckiej montowni. A jeśli już robisz takie rzeczy, to przynajmniej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (61)