Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Mercedes zatrudni 2 razy więcej pracowników w fabryce silników w Jaworze. Ukończono już prace budowlane

61
Podziel się:

Firma utworzy w nowej fabryce dodatkowych 500 miejsc pracy. Jak czytamy w komunikacie, decyzję taką podjęto z uwagi na "wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne czterocylindrowe silniki".

22 czerwca, Jawor. Ceremonia zawieszenia wiechy z udziałem minister Jadwigi Emilewicz.
22 czerwca, Jawor. Ceremonia zawieszenia wiechy z udziałem minister Jadwigi Emilewicz. (mat. pras.)

Pracę w nowej fabryce silników Mercedesa w Polsce znajdzie ponad tysiąc osób, czyli dwa razy więcej, niż początkowo zapowiadano. Taka deklaracja padła podczas uroczystości zawieszenia wiechy z udziałem minister przedsiębiorczości Jadwigi Emilewicz.

Mercedes-Benz Cars zakończył już prowadzone od stycznia prace budowlane na terenie fabryki silników w Jaworze. Ukończona została największa hala produkcyjno-montażowa. Z tej okazji firma zorganizowała uroczystość zawieszenia wiechy.

Przy tej okazji ogłoszono, że firma utworzy w nowej fabryce dodatkowych 500 miejsc pracy. Jak czytamy w komunikacie, decyzję taką podjęto z uwagi na "wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne czterocylindrowe silniki". Więcej informacji na ten temat nie podano.

Fabryka w Jaworze będzie produkować czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, które trafią do zakładów Mercedes-Benz Cars na całym świecie.

Jak informuje firma, na wysoce elastycznych liniach produkcyjnych, pozwalających szybko reagować na zapotrzebowanie rynku, mają powstawać różne warianty silników wraz ze skrzyniami korbowymi. - Jawor będzie naszym punktem odniesienia w zakresie zielonej, zaawansowanej technologicznie produkcji - zapewnił Frank Deiß, szef produkcji zespołów napędowych Mercedes-Benz Cars.

- Branża motoryzacyjna jest kluczową gałęzią polskiego przemysłu i dlatego bardzo dobrze się stało, że firma o tak długiej tradycji i prestiżu zdecydowała się na uruchomienie produkcji silników w naszym kraju - stwierdziła obecna podczas uroczystości minister Jadwiga Emilewicz.

- Mówi się, że silnik jest sercem samochodu. Wkrótce duża część serc niemieckich samochodów będzie pochodziła z Polski - podkreśliła. - Inwestycja Daimler AG z pewnością przyczynia się do wzmocnienia stosunków handlowych między Polską a Niemcami - dodała.

Powierzchnia produkcyjna jaworskiej fabryki wynosi 180 tys. m kw., czyli o 40 tys. m kw. więcej, niż pierwotnie planowano, a zakłady mieszczą się na terenie liczącym 50 hektarów. Seryjna produkcja silników w Jaworze ma się rozpocząć w 2019 roku, a obsługiwać ją będzie ponad 1000 osób. Pomoc publiczna dla inwestora wyniesie ok. 80 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

przemysł
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
anon
5 lata temu
z pewną dozą nieśmiałości zauważam że "w Jaworze" i "w Jaworznie" to nie to samo. Różnica to ponad 200 km.
gaga
5 lata temu
Skoro ktoś poszukuje pracownika to powinien podać ile takiemu pracownikowi zapłaci. Po co tracić czas na czytanie takich gniotów jak ten artykuł!!!
Łukasz
5 lata temu
Do Panow redaktorów!!!!! Skoro fabryka jest budowana w Jaworze to pracownicy poszukiwani sa w Jaworze nie w Jaworznie. Wiecej rzetelności!!!
XXX
5 lata temu
Jak ukończono prace budowlane ? Jak dopiero posadzki zaczęto wylewać, brak połowy dachu oraz ścian...Chyba że oni zaliczają takie prace jako wykończeniowe...
Arado
5 lata temu
80 mln pomocy dla koncernu ktory ma miliardowe zyski w €..?,ok,rozumiem tworzy miejsca pracy.Ale 80 mln chce ojciec przewielebny z Torunia bo tworzy nowe widziemisie.To tez rozumiem bo to odpust za grzechy dobrej zmiany przy Trybunale,lamaniu Konstytucji,KRSie itd....
...
Następna strona