Notowania

Przejdź na

Mieszkanie+. Józef Wojciechowski dla money.pl: nie da się budować taniej niż 3 tys. zł za m2

PiS pokazał program Mieszkanie+. Zapowiada, że będzie budował mieszkania na wynajem na gruntach Skarbu Państwa, przez co koszt budowy spadnie do 2,5 tys. zł za metr kwadratowy. Tym czasem jeszcze w lutym Józef Wojciechowski jeden z najbogatszych Polaków, właściciel J.W. Construction mówił, że to niemożliwe. - Nie da się budować taniej niż 3 tys. zł za m2 – twierdzi milioner.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

PiS pokazał program Mieszkanie+. Zapowiada, że będzie budował mieszkania na wynajem na gruntach Skarbu Państwa, przez co koszt budowy spadnie do 2,5 tys. zł za metr kwadratowy. Tymczasem jeszcze w lutym Józef Wojciechowski, jeden z najbogatszych Polaków, właściciel J.W. Construction, mówił, że to niemożliwe. - Nie da się budować taniej niż 3 tys. zł za m2 – twierdzi milioner.

PiS pokazał wreszcie swój nowy program mieszkaniowy Mieszkanie+. Zakłada on między innymi budowanie mieszkań na wynajem z możliwym przenoszeniem własności w przyszłości. Ministerstwo zapowiada, że będzie budować tanie mieszkania na gruntach należących bezpośrednio lub pośrednio do Skarbu Państwa, dzięki czemu koszt wybudowania takiego mieszkania - i to już wykończonego - spadnie do 2,5 tys. zł za m2.

To realizacja programu wyborczego, bowiem PiS już w kampanii obiecywał mieszkania w tej cenie.

Tymczasem Józef Wojciechowski, właściciel JW. Construction, już w lutym oceniał w programie #dziejesienazywo, że to niemożliwe.

- Najniższy możliwy koszt to 3-3,5 tys. zł – wyliczał Józef Wojciechowski. I dodał: - Kaczyńskiemu doradzają nieodpowiedzialni ludzie. Mam nadzieję, że nie ci sami ludzie, którzy kiedyś mówili o 3 mln mieszkań. To nie są eksperci, to ludzie nieodpowiedzialni – mówił w programie #dziejesienazywo Wojciechowski.

Z kolei Marcin Krasoń z Home Broker twierdzi, że budowanie po 2,5 tys. zł za m2 jest całkiem realne. – Jeśli da się w małych miastach budować i sprzedawać mieszkania po 3 tys. zł za metr kwadratowy, to znaczy, że również w dużych miastach będzie to możliwe, o ile rzeczywiście odpadnie koszt gruntów, na jakich mieszkania będą budowane – twierdzi analityk Home Broker.

Jednocześnie jeden z najbogatszych Polaków, kiedy znane były tylko bardzo wstępne pomysły na Mieszkanie+, powiedział, że taki program budowy tanich mieszkań będzie korzystny dla deweloperów. – Ktoś te mieszkania musi zbudować, ktoś musi nimi zarządzać. Ja chętnie będę budował takie mieszkania – mówił wówczas Wojciechowski.

Zdaniem prezesa Polnordu Dariusza Krawczyka dofinansowanie dla mieszkań budowanych pod wynajem może być szansą dla wszystkich deweloperów.

"Potencjalną szansą dla wszystkich deweloperów, szczególnie takich, którzy posiadają duży bank ziemi, wydaje się być dofinansowanie dla mieszkań budowanych pod wynajem. Na pewno rozważymy taką możliwość, gdy znane będą wszystkie szczegóły" - dodał w komentarzu przesłanym ISBNews. Więcej tutaj>>

Tagi: mieszkanie plus, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2016

SKSFajny ten PiS obiecał 500+ na każde dziecko dostałem na drugie, na trzecie już nie bo skończyło 18 lat i dalej się uczy. Teraz obiecuje mieszkanie+, … Czytaj całość

03-06-2016

lkjhgmilioner sie obawia ze bedzie musial zejsc z ceny

03-06-2016

yi96A co ma powiedzieć budowlaniec, że mu kasa będzie uciekać jak za tanio sprzeda ????

Rozwiń komentarze (718)