Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mieszkanie+. Oto, jak idą postępy w rządowym programie

9
Podziel się:

- Aktualnie w ramach programu Mieszkanie+ w realizacji jest 27 projektów, w ramach których powstaje ponad 9 tys. 681 mieszkań - pochwalił się w niedzielę koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów Mirosław Barszcz.

W trakcie realizacji jest 27 projektów w ramach Mieszkania+
W trakcie realizacji jest 27 projektów w ramach Mieszkania+ (East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)

Cytowany przez PAP Barszcz zaznaczył, że wśród tych 10 tys. mieszkań są już zrealizowane inwestycje: Biała Podlaska, Kępno oraz projekty na terenie gminy Jarocin. W wykazie są ponadto ujęte inwestycje w trakcie realizacji, jak Kępice, Katowice, Gdynia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta, pozostałe inwestycje w ramach programu Mieszkanie+ zlokalizowane są na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Torunia, Wałbrzycha, Dębicy, Pelplina, Skawiny, Radomia, Świdnika, Łowicza, Zamościa, gminy Kobierzyce, Łodzi oraz Zakliczyna.

Jak informował Barszcz, do końca roku planowany stan realizacji to blisko 30 tys. mieszkań z ostateczną decyzją inwestycyjną. Wartość tych inwestycji to 8,7 mld zł.

- Analizujemy natomiast inwestycje, w ramach których może powstać 117 tys. mieszkań w ramach rządowego program - mówił Barszcz. Jak dodał, to łącznie 406 projektów o wartości 33,7 mld zł.

Mieszkanie+ to zbiór działań zmierzających do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym.

Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału. W ramach programu utworzony został także Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości.

Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe, zarówno w małych, jak i dużych miastach. W tej chwili Fundusz prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które łącznie umożliwiają budowę ponad 100 tys. mieszkań o łącznej wartości ponad 20 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przez program Mieszkanie+ ceny mieszkań jeszcze bardziej wzrosną

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
ZK590
6 lat temu
dla jednych mieszkanie+ a tacy jak ja który sprzedał udziały ze spadku przed upływem 5 lat i pieniądze przeznaczyłem na remont własnego mieszkania fiskus po 5 latach nakazał zapłacić podatek wraz z odsetkami bo działka jest własnością żony.
Sulechowianka
6 lat temu
A kiedy ruszy budowa mieszkań + w Sulechowie koło Zielonej Góry?? Po co była na stronach gminy zamieszczona ankieta dotyczącą zainteresowania tymi mieszkaniami?? Przecież było bardzo duże zaintetesowanie ze strony mieszkańców, a skończyło się na samej ankiecie. Jak zwykle nic w tym mieście nie powstaje. Wszędzie mogą, wszędzie się opłaca, tylko tu nic nie można zrobić?? Ani zakładów pracy ani mieszkań +
Marcin
6 lat temu
Do wszystkich@ Co boli was tyłek? Zbliża się koniec wyzysku na wynajmie mieszkanek.
kris
6 lat temu
Deweloperzy leżą i kwiczą
Victor
6 lat temu
Won od naszych pieniędzy ! Niech sobie sami biorą kredyty czy tam zbierają, a nie łapy wyciągają po nie swoje !