Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie+. Oto, jak idą postępy w rządowym programie

Mieszkanie+. Oto, jak idą postępy w rządowym programie

W trakcie realizacji jest 27 projektów w ramach Mieszkania+ Fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK
W trakcie realizacji jest 27 projektów w ramach Mieszkania+

- Aktualnie w ramach programu Mieszkanie+ w realizacji jest 27 projektów, w ramach których powstaje ponad 9 tys. 681 mieszkań - pochwalił się w niedzielę koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów Mirosław Barszcz.

Cytowany przez PAP Barszcz zaznaczył, że wśród tych 10 tys. mieszkań są już zrealizowane inwestycje: Biała Podlaska, Kępno oraz projekty na terenie gminy Jarocin. W wykazie są ponadto ujęte inwestycje w trakcie realizacji, jak Kępice, Katowice, Gdynia.


Czytaj także: Dzięki nowej ustawie mieszkania będą tańsze? Deweloperzy ostrzegają przed krachem na rynku

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta, pozostałe inwestycje w ramach programu Mieszkanie+ zlokalizowane są na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Torunia, Wałbrzycha, Dębicy, Pelplina, Skawiny, Radomia, Świdnika, Łowicza, Zamościa, gminy Kobierzyce, Łodzi oraz Zakliczyna.

Jak informował Barszcz, do końca roku planowany stan realizacji to blisko 30 tys. mieszkań z ostateczną decyzją inwestycyjną. Wartość tych inwestycji to 8,7 mld zł.

- Analizujemy natomiast inwestycje, w ramach których może powstać 117 tys. mieszkań w ramach rządowego program - mówił Barszcz. Jak dodał, to łącznie 406 projektów o wartości 33,7 mld zł.

Mieszkanie+ to zbiór działań zmierzających do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym.

Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału. W ramach programu utworzony został także Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości.

Czytaj także: Krakowscy radni PiS mieli pomóc zakonnikom. Wyłączyli tereny duchownych spod ochrony

Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe, zarówno w małych, jak i dużych miastach. W tej chwili Fundusz prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które łącznie umożliwiają budowę ponad 100 tys. mieszkań o łącznej wartości ponad 20 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przez program Mieszkanie+ ceny mieszkań jeszcze bardziej wzrosną


 


Czytaj także
Polecane galerie
ZK590
2018-10-09 13:08
dla jednych mieszkanie+ a tacy jak ja który sprzedał udziały ze spadku przed upływem 5 lat i pieniądze przeznaczyłem na remont własnego mieszkania fiskus po 5 latach nakazał zapłacić podatek wraz z odsetkami bo działka jest własnością żony.
Sulechowianka
2018-10-08 09:53
A kiedy ruszy budowa mieszkań + w Sulechowie koło Zielonej Góry?? Po co była na stronach gminy zamieszczona ankieta dotyczącą zainteresowania tymi mieszkaniami?? Przecież było bardzo duże zaintetesowanie ze strony mieszkańców, a skończyło się na samej ankiecie. Jak zwykle nic w tym mieście nie powstaje. Wszędzie mogą, wszędzie się opłaca, tylko tu nic nie można zrobić?? Ani zakładów pracy ani mieszkań +
Marcin
2018-10-08 08:25
Do wszystkich@ Co boli was tyłek? Zbliża się koniec wyzysku na wynajmie mieszkanek.
Pokaż wszystkie komentarze (9)