Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
04.08.2017 01:45

Miliony na elektromobilność. Autobusy trafią do polskich miast

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 200 mln zł na dofinansowanie zakupu przez samorządy autobusów elektrycznych. Na kontrakty liczy dzięki temu m.in. Ursus czy Solaris.

Podziel się
Dodaj komentarz
(I.Blu, (CC0))

"Miasta lub ich spółki komunikacyjne mogą już zacząć gromadzić dokumenty, które będą potrzebne do ubiegania się o pieniądze, gdyż NFOŚiGW uruchomi nabór wniosków już za miesiąc, 4 września. Podania będą przyjmowane do 22 września" - czytamy w artykule "Naszego Dziennika".

Zakup autobusów elektrycznych oznacza, że z ruchu będą wycofywane stare pojazdy spalinowe, a to przyczyni się do spadku emisji szkodliwych gazów do atmosfery. To dlatego fundusz uważa, że może się angażować finansowo w tego rodzaju projekty - wyjaśnił rzecznik prasowy NFOŚiGW Sławomir Kmiecik.

"Z owych 200 mln kwota 159 mln zostanie zarezerwowana na pożyczki dla samorządów, a 41 mld na dotacje. To drugie rozwiązanie jest dla biedniejszych miast" - dodał.

* Buspasy nie dla aut elektrycznych. Co z rozwojem elektromobilności? *

Szansę na wsparcie mają projekty zmierzające do obniżenia zużycia energii i paliw w publicznym transporcie. Pieniądze będzie też można wydać na szkolenia kierowców z obsługi bezemisyjnego taboru lub przeznaczyć je na modernizację czy budowę stacji ładowania elektrycznych autobusów.

Tagi: gospodarka, transport, ekologia, polityka, samorząd, pap, samorządy, "nasz dziennik", nfośigw, przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2017

TyttA w Oslo wchodzą autobusy bez kierowcy. Od ekektrycznych pojazdów aż sie roi.

05-08-2017

LeszekPseudo ekolodzy zatrzymuja sie na poziomie napedu elektrycznego a z kad berze sie prad to dla nich nie jest wazne bo silnik jest eko , pal licho ze … Czytaj całość

05-08-2017

MATEMATYKAPanie OGÓREK 41 mld to nie to samo co 41 mln analfabeto

Rozwiń komentarze (12)