Notowania

afera getback
20.06.2018 20:58

Afera GetBack. Poseł Krzysztof Brejza: to zdjęcie obciąża Morawieckiego

Premier Morawiecki odbiera statuetkę na imprezie pod strategicznym patronatem firmy GetBack - taki post wrzucił na serwisie społecznościowym poseł PO Krzysztof Brejza. Według niego, zdjęcie pochodzi z lutego 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)
Brejza uważa, że zdjęcie to dowód na powiązanie premiera z aferą GetBack

Premier Morawiecki odbiera statuetkę na imprezie pod strategicznym patronatem firmy GetBack - taki post wrzucił na serwisie społecznościowym poseł PO Krzysztof Brejza. Według niego, zdjęcie pochodzi z pierwszych dni lutego 2018 r.

Zdjęcie, które opublikował polityk PO, przedstawia premiera w towarzystwie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Partnerem strategicznym imprezy, co wynika ze zdjęcia, była firma windykacyjna GetBack.

Z wpisu posła wynika, że fotografia pochodzi z lutego. Tymczasem tzw. afera GetBack wybuchła dwa miesiące później. "Służby są bierne, a GetBack spokojnie realizuje ofertę publiczną obligacji" - dodaje poseł we wpisie.

Poseł ironicznie pisze, że tym zdjęciem udowadnia "ewidentny związek PO z GetBack". Premier Mateusz Morawiecki był bowiem w przeszłości w składzie Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku

Serwisowi money.pl nie udało się skontaktować z posłem Brejzą oraz ustalić, o jaką imprezę chodzi.

*UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji. Zobacz wideo: *

- Kiedy powziąłem informację o przypuszczalnych nieprawidłowościach, natychmiast poinformowałem nasze służby specjalne, Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówił premier o swojej reakcji na aferę GetBack.

Mateusz Morawiecki doszukiwał się też powiązań PO z firmą GetBack. - Dzisiejszy prezes GetBack to jest członek zarządu PZU mianowany przez Platformę Obywatelską, a powiązania z głównym doradcą ekonomicznym, panem Andrzejem Rzońcą są powszechnie znane - dodawał też premier, jednocześnie zaznaczając, że nie ma potrzeby tworzenia komisji śledczej do wyjaśnienia tej afery.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, getback, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2018

PanZłodzieje to złodzieje, nie ważne jak nazwa partię... i nie ważne ile w tej nazwie jest sprawiedliwości...

20-06-2018

Endek71Jak to zdjęcie obciąża Morawieckiego to na co zasłużył chyżyruj przybijający żółwiki z Putinem w Smoleńsku.

21-06-2018

AHAPanie posle co słychac u taty?

Rozwiń komentarze (288)