Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Morawiecki kłamie ws. kredytów frankowych? "Z dokumentów wynika, że BZ WBK takie kredyty udzielał" [WIDEO]

Morawiecki kłamie ws. kredytów frankowych? "Z dokumentów wynika, że BZ WBK takie kredyty udzielał"

 

 

- Z dokumentów i informacji, które łatwo zidentyfikować, wynika, że takie kredyty były przez BZ WBK udzielane - powiedział Marek Rzewuski, wiceprezes stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", pytany o to, czy premier Morawiecki kłamał w tej sprawie.

Przedstawiciel organizacji frankowiczy (czyli osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach) odniósł się tym samym w programie "Money. To się liczy" do stwierdzenia premiera Mateusza Morawieckiego, że za jego prezesury bank BZ WBK nie udzielał kredytów w obcych walutach. - Oczekiwalibyśmy reakcji premiera na problem. Podejmowaliśmy próby, żeby zajął się tą sprawą jeszcze jak był wicepremierem. Nie chciał się nawet jednak z nami spotkać, co jest znamienne - stwierdził Rzewuski.

Powiedział także, że frankowiczom nie chodzi o przywileje, jakimi nie cieszą się inni kredytobiorcy, a jedynie o ich zrównanie z pozostałymi.

Czytaj także
Polecane galerie
Katon
2018-03-23 11:26
Ten gość wreszcie powiedział najprawdziwsza prawdę - BZ WBK nie udzielał kredytów we frankach , to fakt bezsporny a nadto dowód (no chyba słowo prezesa/premiera cos znaczy) . Te kredyty rzekomo we frankach to zwykła lipa , to kredyt w złotych. Brawo panie prezesie , jutro składam pozew do sądu , zawezwanie do ugody i rozliczenie kredytu rzekomo udzielonego w CHF , tj. kredytu w PLN , a jeżeli nie to unieważnienie umowy, także z powodu art. 358 KC w kontekście art. 58 KC. Trzymamy( na razie) za słowo , dalej to się zobaczy.
Jan s.
2018-03-09 11:07
A kiedy on mowi prawdę chyba jak śpi
SWOJAK
2018-03-09 08:12
KACZYŃSKIEMU BRAKNIE RĄK ŻEBY PORUSZAĆ TYMI MARIONETKAMI- BARDZO DELIKATNIE
Pokaż wszystkie komentarze (49)