Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: wynik głosowania komisji PE ws. łupków - korzystny dla Polski

0
Podziel się:

Komisja Parlamentu Europejskiego poparła raport dotyczący wydobycia gazu łupkowego, który jest korzystny dla Polski.

MSP: wynik głosowania komisji PE ws. łupków - korzystny dla Polski
(Reporter)

Wynik dzisiejszego głosowania komisji Parlamentu Europejskiego w sprawie gazu łupkowego jest pozytywny dla Polski - uważa minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Komisja Parlamentu Europejskiego ds. energii niewielką większością poparła we wtorek raport, który jest korzystny dla zwolenników gazu łupkowego.

W raporcie komisji PE podkreślono korzyści, jakie mogą płynąć z wydobycia gazu łupkowego dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego UE. Przeciwnicy - m.in. Zieloni i część liberałów - chcą obostrzenia wydobycia gazu łupkowego w UE, a najzagorzalsi przeciwnicy - nawet zakazu wydobycia.

_ - Zgadzam się z głównymi tezami raportu, w szczególności dotyczącymi konieczności budowania rynku gazu w oparciu o własne wydobycie oraz tymi, że gaz z łupków może być receptą na surowcową zależność od zewnętrznych dostawców _ - skomentował Budzanowski.

Minister dodał, że raport nie został przyjęty jednogłośnie, a kolejne głosowanie odbędzie się w środę. We wtorek raport poparło we wtorek 32 europosłów komisji, a przeciw było 23.

Zdaniem szefa resortu skarbu, pozytywna decyzja Komisji nie zwalnia Polski z rzetelnego informowania opinii publicznej i gotowości na wyjaśnienie wszystkich pojawiających się wątpliwości. Budzanowski podkreślił, że _ projekt narodowy nie jest wymierzony przeciwko komukolwiek. Wprost przeciwnie - z dobrodziejstw gazu z łupków mogą skorzystać wszyscy _ - zaznaczył.

Oba raporty w sprawie gazu łupkowego: wtorkowy raport komisji PE ds. energii oraz raport, nad którym w środę będzie głosowała komisja PE ds. środowiska, będą poddane pod głosowanie przez cały PE jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle wydadzą na szukanie gazu łupkowego Nie tylko KGHM, Tauron, PGE i Enea, lecz także Azoty Tarnów i PKN Orlen będą współpracować z PGNiG przy poszukiwaniach tego surowca.
Mamy wydobywać gaz. A nie liczyć na Rosję - _ W 2019 r. rozpoczną się dyskusje dotyczące renegocjacji kontraktu gazowego z Gazpromem _ - zapowiada Budzanowski.
Gaz łupkowy. Martwią się, że nie ma podatku Inwestorzy narzekają, że nadal w polski rząd nie przedstawił obiecanej ustawy łupkowej, która określi między innymi kwestie podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)