Notowania

nawałnice w polsce
12.08.2014 08:57

Nawałnice w Polsce. Strażacy interweniowali ponad 700 razy

- Z kolei w Mazurowie w wojewódzkim Śląskim silny wiatr, który towarzyszył przechodzącej burzy zerwał i uszkodził dachy na dziewięciu budynkach - mówi rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)
Po ulewie - zalana Warszawa.

Burze przeszły nad wieloma częściami Polski. Najgorzej sytuacja wyglądała w Małopolsce, Wielkopolsce i na Śląsku. _ - Najpierw strażacy zabezpieczali domy przed zalaniem, później usuwali powalone drzewa _ - mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Dodaje, że w Krakowie na jednej z ulic na przejeżdżający samochód osobowy przewróciło się drzewo, w wyniku czego rannych zostało dwoje dzieci. _ - Z kolei w Mazurowie w wojewódzkim Śląskim silny wiatr, który towarzyszył przechodzącej burzy zerwał i uszkodził dachy na dziewięciu budynkach, w tym czterech budynkach mieszkalnych _ - mówi.

W samej Warszawie strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy, głownie w centrum, na Pradze, Żoliborzu i w Targówku. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic domów. W Małopolsce strażacy wciąż pracują usuwając skutki nawałnicy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nawałnice w polsce, burze nad polską, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz