Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie działa zegar długu. Dlaczego?

0
Podziel się:

Według informacji przesłanej przez Forum Obywatelskiego Rozwoju zawieszenie eksponowania licznika długu nie nastąpiło z woli FOR.

Nie działa zegar długu. Dlaczego?
(Jacek Waszkiewicz/REPORTER)
bEDuzgjp

Słynny zegar długu uruchomiony przez Forum Obywatelskiego Rozwoju nie działa. Dlaczego zniknął? Początkowo organizacja wyjaśniała, że wyłączenie nastąpiło przez firmę, która jest właścicielem wyświetlacza.

aktualizacja: 14:42

W późniejszym komunikacie Forum Obywatelskiego Rozwoju tłumaczyło, ze wyłączenie nie nastąpiło ze złej woli firmy Hator, _ a jedynie z powodu błędu ludzkiego _. _ - Emisja licznika została przywrócona, a firma jest gotowa do podjęcia rozmów o dalszej współpracy - _ czytamy w przesłanej informacji. Organizacja poprosiła już firmę Hator o wskazanie dogodnego terminu spotkania.

bEDuzgjr

Licznik długu publicznego będzie od 19 września do końca roku emitowany jako 10-sekundowy spot reklamowy co 5 minut na ekranach LED w następujących lokalizacjach w Warszawie : Róg ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej (budynek SEZAMU), Róg Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej, Rondo Daszyńskiego. Szacunkową wielkość długu publicznego Polski można śledzić także na www.dlugpubliczny.org.pl

- _ Szanuję decyzję prywatnej firmy o zawieszeniu ekspozycji licznika długu na jej wyświetlaczu. Nie podoba mi się natomiast pośpiech, w którym podjęta została ta decyzja _ - mówił rano Paweł Dobrowolski, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

– _ Zwłaszcza nie podoba mi się natychmiastowe wyłączenie licznika długu w środku miesiąca, pomimo opłacenia licznika z góry za cały miesiąc. Brak wypowiedzenia umowy zawartej na okres nieokreślony uważam za złamanie warunków tej umowy oraz przepisów prawa. A za odbiegającą od praktyki rynkowej uważam odmowę przystąpienia do rozmów o przywróceniu emisji licznika długu oraz niepodejmowanie negocjacji cenowych pomimo tego, że zawsze deklarowaliśmy możliwość zwiększenia opłat za licznik, oczywiście w ramach naszego budżetu. Moje zdziwienie budzi prowadzenie rozmów na zasadzie dyktatu: albo zaakceptujecie 20-krotne zwiększenie opłat za emisję, albo nie będziemy z wami rozmawiać _ – tłumaczył prezes.

Ponieważ wyłączenie licznika długu budzi liczne plotki i domysły, załączamy treść wszystkich maili z roku 2013 pomiędzy firmą Hator a Forum Obywatelskiego Rozwoju w sprawie emitowania licznika, aby każdy mógł się sam z nimi zapoznać, zamiast polegać na niepotwierdzonych informacjach.

bEDuzgjx
Czytaj więcej w Money.pl
Polska jednym z najbardziej zadłużonych państw? - _ Polska jest na 12 miejscu wśród 250 krajów na świecie pod względem poziomu zadłużenia _ - ogłosili na konferencji posłowie PiS.
Koniec debaty nad budżetem. Dzisiaj zagłosują Blisko pięć godzin trwało pierwsze czytanie nowelizacji ustawy budżetowej. Opozycja żąda odrzucenia projektu.
Komorowski podpisał, rating dla Polski w dół Zawieszenie progu ostrożnościowego obniżyło wiarygodność Polski - twierdzi agencja ratingowa Fitch. Resort finansów się z tym nie zgadza.
bEDuzgjS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)