Notowania

handel
08-07-2018 (07:23)

Niedziele handlowe. W lipcu nie zrobisz zakupów w aż trzy niedziele

W lipcu 2018 roku są aż trzy objęte zakazem handlu niedziele. Zatem zakupy będzie można zrobić jeszcze tylko w niedzielę 29 lipca. 8 lipca natomiast to możliwe nie będzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Igor Bukhlin)
Zakupów 8 lipca nie zrobisz. Mało tego, nie uda się to też w dwie następne niedziele

W lipcu 2018 są aż trzy objęte zakazem handlu niedziele. Zatem najbliższa niedziela handlowa przypada 29 lipca. 8 lipca natomiast zakupów nie zrobisz.

Czy dziś jest niedziela handlowa? - to pytanie często sobie zadajemy. Choć ustawa częściowo zakazująca handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r., to ciągle wiele osób ma problem ze wskazaniem, kiedy właściwie sklepy są zamknięte.

Wyjątkowy jest zwłaszcza lipiec. Pierwszy dzień tego miesiąca wypadł właśnie w niedzielę - i ta niedziela była handlowa. W następne - 8, 15 oraz 22 lipca - sklepy powinny być zamknięte. Otwarte natomiast będą mogły być w ostatnią niedzielę miesiąca, która wypadnie 29 lipca.

Ten miesiąc jest dość wyjątkowy, bo wypadają w nim aż trzy niedziele bez handlu. Zwykle są to tylko dwie takie niedziele w miesiącu. Podobna sytuacja powtórzy się w 2018 roku jeszcze tylko we wrześniu.

*Właściciel sklepu wymyślił, jak obejść ustawę. Teraz otwiera interes nawet w niedzielę. Zobacz wideo: *

**

**

Najbliższa niedziela handlowa - 29 lipca. Gdzie jednak można zrobić zakupy?

Choć więc 8 lipca, podobnie jak za tydzień, niedzielny zakaz będzie obowiązywać, to warto pamiętać, że są sklepy, które z zakazu są wyłączone. Zakupy w każdą niedzielę można zrobić na przykład na stacjach benzynowych. A tam zwykle można kupić nie tylko paliwo i akcesoria samochodowe, ale również produkty spożywcze. Otwarte mogą być również apteki, kwiaciarnie, cukiernie, piekarnie czy też kantory wymiany walut. Wybierasz się do kina i chcesz kupić popcorn? Z tym też nie powinno być kłopotu - niewielkie punkty gastronomiczne przy takich placówkach z reguły są otwarte, nawet w niehandlowe niedziele.

Nie tylko te sklepy jednak mogą być otwarte w niedziele niehandlowe. Zakupy można zrobić też tam, gdzie za kasą stanie przedsiębiorca, który jest właścicielem sklepu.

Jednak większe zakupy, na przykład w supermarkecie czy dyskoncie, trzeba będzie odłożyć. Najbliższa niedziela handlowa będzie dopiero 29 lipca.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

Tagi: handel, niedziela handlowa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz