Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy kupią spółkę Home.pl. Zapłacą prawie 650 milionów złotych

0
Podziel się:

Zagraniczny inwestor jest gotowy zapłacić za firmę ponad dwa razy więcej niż wynosiły wcześniejsze wyceny.

Niemcy kupią spółkę Home.pl. Zapłacą prawie 650 milionów złotych
(CC/Flickr)
bEJYqyQB

Ponad 560 milionów złotych - taką sumę zapłaci niemiecki inwestor za przejęcie polskiej spółki Home.pl, największego w kraju dostawcy usług internetowych. Notowana na niemieckiej giełdzie spółka potwierdziła informacje o wielkiej transakcji.

Aktualizacja, godz. 17.25

Home.pl zostanie kupiony przez niemiecką spółkę United Internet działającą m.in. pod marką 1&1. Według komunikatu kwota transakcji to 135 milionów euro. Dodatkowo Niemcy mają przejąc 20 milionów euro długu. Oznacza to, że łączna suma transakcji sięgnie 650 milionów złotych. Niemiecki inwestor podaje, że do sfinalizowania sprzedaży będzie jeszcze potrzebna zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

bEJYqyQD

Wcześniej informację o szykującej się sprzedaży podał "Puls Biznesu". Według gazety niemiecki koncern od dawna bez powodzenia starał się o zdobycie roli lidera na polskim rynku hostingu. Stanie się to możliwe dopiero po przejęciu Home.pl, za który Niemcy płacą dwa razy więcej od pierwotnej wyceny spółki. United Internet to gigant, którego kapitalizacja sięga 8,1 miliarda dolarów. To więcej niż jest wart np. PKN Orlen.

Spółka Home.pl istnieje od 1997 roku. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych i ich utrzymaniu. Ma zarejestrowanych około 1,2 miliona domen, a jej usług korzysta 350 tysięcy klientów.

bEJYqyRe
wiadomości
kraj
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)