Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigel Farage Brytyjczykiem Roku "The Times"

0
Podziel się:

W uzasadnieniu gazeta napisała, że nikt bardziej nie przyczynił się do ukształtowania brytyjskiej sceny politycznej w 2014 roku.

Niger Farage
Niger Farage (Euro Realist Newsletter/CC BY 2.0/wikimedia)

Prestiżowy tytuł tym razem trafił w ręce kontrowersyjnego lidera partii, która w ostatni roku wywołała najwięcej zamieszania na brytyjskiej scenie politycznej. W uzasadnieniu gazeta napisała, że _ nikt bardziej nie przyczynił się do ukształtowania brytyjskiej sceny politycznej w 2014 roku _.

Farage zdążył już podziękować za wyróżnienie wpisem na Twitterze, pod którym pojawiły się bardzo zróżnicowane komentarze - od gratulacji, przez zaskoczenie aż po krytykę takiego kroku ze strony dziennika.

_ Teflonowy Nigel _, jak nazywają lidera UKIP media i jego zwolennicy, (ze względu na to, że nie ima się go krytyka), odniósł w kończącym się roku wiele znaczących sukcesów. Wiosną, po raz pierwszy od stu lat przełamał hegemonię dwóch największych brytyjskich partii, zwyciężając w ogólnokrajowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jesienią z kolei wprowadził do brytyjskiego parlamentu pierwszych w historii partii posłów zwyciężając w dwóch z trzech przeprowadzonych w tym czasie wyborów uzupełniających.

Kontrowersje wywoływały jednak liczne oskarżenia, wysunięte zarówno wobec samego Farage'a jak i jego partyjnych kolegów, m.in. o homofobię i rasizm. Jeden z członków partii był w ostatnich tygodniach oskarżany o wykorzystywanie seksualne (ostatecznie został oczyszczony z zarzutów).

Sam UKIP wyrósł w tym roku na trzecią siłę w brytyjskiej polityce i coraz częściej pojawia się w medialnych scenariuszach dotyczących nowej koalicji po przyszłorocznych wyborach. W ubiegłym roku tytułem Brytyjczyka roku został uhonorowany minister finansów George Osborne.

Czytaj więcej w Money.pl
Upamiętnili niezwykły rozejm z okazji świąt W Newark w środkowej Anglii odsłonięto z tej okazji tablicę upamiętniającą spontaniczny niemiecko-brytyjski pakt, ogłoszony w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w 1914 r.
Są przeciw budowie tunelu pod Stonehenge Archeolog który dokonał odkrycia, uważa, że osada stanowi jedyny w swoim rodzaju łącznik między napływem myśliwych i zbieraczy po ustąpieniu lodowców a początkami życia osiadłego i budową Stonehenge.
Po raz pierwszy pobiorą ślinę od kierowców Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poleciło policji wyposażyć patrole drogowe w specjalne zestawy do wykrywania narkotyków w próbkach śliny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)